Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2020 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Trwa budowa ścieżki rowerowej przy DK63

Michał Maliszewski   
piątek, 13 grudnia 2019 07:00

Na miejscu budowyGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie realizuje duży projekt na terenie gminy Radzyń Podlaski.

W związku z tym spotkaliśmy się z inicjatorami tej inwestycji na terenie budowy: wójtem gminy Radzyń Podlaski Wiesławem Mazurkiem, radnym województwa lubelskiego Ryszardem Szczygłem.  Obecny był również prezes firmy Drogbud z Łukowa Bogdana Kucharskiego, wykonawca inwestycji. Aktualnie trwają prace przy: budowie ścieżki rowerowej o długości 3,507 km i szerokości 2,0 mb, budowie chodnika o długości 1,15 km w tym przebudowa istniejącego chodnika na odcinku 2,5 km, budowie kanału technologicznego o długości 3,507 km, przebudowie istniejącego systemu odwadniania oraz wykonanie zjazdów do posesji.

- Pierwotnie chodnik, który był wykonany zrobiła gmina Radzyń Podlaski – mówił wójt na miejscu prac budowlanych. – Chodnik był zrobiony z płyt chodnikowych, na słabej podbudowie zniszczył się, płytki popękały. Jest tu dość duże natężenie ruchu, a droga wąska, mająca niestety tylko 5,5 metra szerokości i jest to problem. Zdarzyło się tu dużo wypadków, dlatego bardzo zabiegaliśmy o remont tego chodnika. Udało nam się w dwóch etapach go wyremontować, po jednym odcinku, zaczynając od K19. Niestety duża część pozostała bez remontu. W momencie, gdy nie mieliśmy nadziei poprosiłem radnego sejmiku województwa lubelskiego Ryszarda Szczygła o wstawiennictwo za nami w dalszym remoncie. Marzyła się nam też ścieżka rowerowa, bo wiele osób tu jeździ. Udało nam się rozpocząć tę inwestycję, która idzie w bardzo dobrym kierunku – będzie chodnik, będzie ścieżka rowerowa – zakończył Wiesław Mazurek.

- Kiedy wójt Wiesław Mazurek zwrócił się do mnie o wsparcie w sprawie tej inwestycji, na której jesteśmy poprosiłem dyrektora GDDKiA Mirosława Czecha o to, by ta inwestycja miała swoją realizację, no i udało się – dodał do słów włodarza gminy Radzyń Podlaski radny Ryszard Szczygieł. – Dziękuję panu dyrektorowi za tą przychylność, że pieniądze się znalazły na to, że możemy być na tej inwestycji, która znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – zakończył.

- Bardzo istotnym elementem w tej inwestycji jest kanał technologiczny, który będzie służył po to, by wszelkie urządzenia i instalacje mogły być montowane, bez rujnowania istniejącego chodnika – mówił o technologii budowy ścieżki Bogdan Kucharski. – Inwestycja tej wielkości rzadko się zdarza. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w powiecie radzyńskim, mogę nawet powiedzieć, że w powiecie łukowskim. Bardzo istotną kwestią jest solidny projekt, z dobrymi podbudowami: betonowe, tłuczniowe, podsypka cementowo piaskowa i dopiero nawierzchnia. Mogę powiedzieć stanowczo, że ten chodnik będzie istniał na zawsze - spuentował prezes Drogbud z Łukowa.

Pełny koszt inwestycji to 3 miliony 500 złotych brutto.

191212-chodnik-1191212-chodnik-10191212-chodnik-11191212-chodnik-12191212-chodnik-2191212-chodnik-3191212-chodnik-4191212-chodnik-5191212-chodnik-6191212-chodnik-7191212-chodnik-8191212-chodnik-9

 

Komentarze  

 
#1 gospodarska wizyta...emenemsik 2019-12-13 12:15
"Dobrze towarzysze budujecie, bardzo dobrze...ze zjednoczenia wszystko macie...może coś u towarzyszy w województwie pomóc załatwić?..."
no uśmiech na twarzy bo zdjęcia jak za minionego reżimu...

a tak na serio...to w końcu będzie jakiś sensowny kawałek ścieżki :lol:
 
 
#2 Bajki ludzie pisząWieslaw132 2019-12-13 19:48
Szanowny Panie redaktorze,
zwracam się z prośbą na przyszłość, żeby nie powielał Pan bajek tworzonych przez pana Mazurka. Dlaczego we wszystkich artykułach dotyczących gminy Radzyń pisze Pan tylko to, co wójt Mazurek nie ocenzuruje ? Dlaczego nie napisał Pan nic o uchwalaniu planu zagospodarowania gminy, gdzie zawarte są takie bajki, np. linia kolejowa nr 30 Łuków-Lublin czeka na modernizację. Czy związane jest to z finansowaniem artykułów z pieniędzy podatników (na przyszły rok wójt planuje na te cele 60 tys zł- przeczytane w projekcie budżetu na przyszły rok) czy też z tym że pewna osoba zatrudniona jest na stanowisku w UG? Następna bajka w artykule, że droga ma 5,5m szerokości - powinno być (przepisane ze strony GDDKIA) jezdnia posiada szerokość 7,00m z wyznaczonymi dwoma pasami ruchu w obu kierunkach z obustronnymi poboczami gruntowymi. Na całym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h co wynika z ustawionego znaku D-42 „Teren zabudowany”. Wójt nie remontował chodnika - robiła to GDDKIA w poprzednich latach - odsyłam na ich stronę. Co do wielomilionowej inwestycji - przesada - więcej wójt wyda na rewitalizację parku w Żabikowie. A na koniec - na przyszły rok wójt nie ma w planach budowy kanalizacji w Białej - nawet nie ma nadwyżki w budżecie - podobno nowy kredyt w drodze tak by dociągnąć do 10 mln zadłużenia
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.