Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 lutego 2020 imieniny: Bogusza, Macieja * 2009 - Polska pokonała w Radzyniu 3:0 drużynę Włoch w tenisa stołowego, Andrzej Tarkowski został prezesem "Orląt"

Nowy samochód ciężarowy w Zarządzie Dróg Powiatowych

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 grudnia 2019 06:00

Starosta Szczepan NiebrzegowskiWczoraj (11.12) o godzinie 8.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu.

Powodem jej zwołania była zmiana w uchwale budżetowej, dotycząca zakupu samochodu dla Zarządu Dróg Powiatowych. Powiat radzyński postanowił przeznaczyć 41 tysięcy złotych z rezerwy finansowej na tą inwestycję.  – Celem naszym jest, aby ZDP był samowystarczalny w zakresie sprzętu, urządzeń, maszyn, aby remonty naszych dróg przebiegały sprawniej – mówił wicestarosta. – Panowie dyrektorzy obserwują sytuacje na rynku i wychwytują okazje do zakupu dobrej jakości sprzętu za okazjonalną cenę i taka sytuacja nastąpiła. Do tej pory taki samochód był wynajmowany. Według naszych informacji ten koszt zwróci się wciągu dwóch lat jego pracy. Stan samochodu jest bardzo dobry, jest z demobilu wojskowego, dlatego tutaj jesteśmy, aby przesunąć środki na nabycie tego auta – powiedział Michał Zając.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych dodał, że zakupione auto pracowało w armii duńskiej.

Pełny przebieg nadzwyczajnej sesji znajdziecie poniżej:

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.