Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 listopada 2019 imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Nauczyciele nie dostali wypłaty za czas strajku

Michał Maliszewski   
piątek, 31 maja 2019 07:00

Flaga ZNPOd 8 do 27 kwietnia 2019 roku w całej Polsce, a także w naszym powiecie odbył się strajk nauczycieli.

Głównym celem tych działań było wprowadzenie podwyżek dla pracowników oświaty. Anna Szymala w trakcie ubiegłej sesji Rady Powiatu pytała starostę czy nauczyciele otrzymali wypłatę za czas odbywania strajku: - Chciałam zapytać o to jak został zrealizowany wniosek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego, odnośnie wypłaty wynagrodzeń nauczycielom szkół i placówek prowadzonych przez powiat radzyński bez potrąceń za okres strajku. Jak to w ogóle zostało zrealizowane? – pytała radna.

- Jeśli chodzi o wypłaty za okres strajku Zarząd Powiatu Radzyńskiego na ostatnim posiedzeniu podjął decyzję, że nie widzi podstawy prawnej do wypłacania środków za pracę niewykonaną. Gdybyśmy te pieniądze przeznaczyli na wypłatę narazilibyśmy się na wizytę RIO w naszym powiecie, dlatego zmuszeni byliśmy odmówić związkowcom – odpowiedział starosta Szczepan Niebrzegowski.

Nauczyciele

 

Komentarze  

 
#21 Niech Broniarz wypłaci!uppage 2019-06-01 00:45
Strajkujący powinni zwrócić się o wypłatę do Broniarza, bo to on zachęcał do strajkowania, a na funduszu strajkowym zebrał podobno ok. 8 milionów PLN.
 
 
#22 uppagetrias 2019-06-01 10:58
"Broniarz" to nie napis na prezerwatywie. A szczególnie dla takich jak Ty Piso-bolszewików jest to zdecydowanie Pan Broniarz.
 
 
#23 Do społecznościowych ElemelkówAndrzej K. 2019-06-01 16:41
Wredne typy gardzące zwykłymi ludźmi są obrzydliwe jak pedofile...
 
 
#24 oj zacofani...oj ciemnototekla 2019-06-04 19:26
żyjemy w takiej Polsce,że TYLKO strajkiem cokolwiek można wyegzekwować- gruba kasa wzięta przez rządzących za nic nierobienie- teraz w europarlamencie następne "wyrywanie"kasy- a co obywatele ?- w tym nauczyciele - niepełnosprawni- pracownicy służby zdrowia- itd. NIC -ZERO- a PAKIETEM + przekupili wielu- otumanili -a Ci co piszą obrzydliwe- obraźliwe- komentarze- powinni się modlić o przebaczenie- a P.Andrzejowi K. do pięt nie dorastacie
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.