Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2019 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Zabawa odmładza duszę, czyli wycieczka do Lublina

Michał Maliszewski   
wtorek, 16 kwietnia 2019 07:00

Na sali zabaw12 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Głównym punktem wyprawy była Manofaktura słodyczy ,,Cukier – Lukier”. Jest to najmniejsza fabryka lizaków i cukierków na świecie, gdzie własnoręcznie produkowane są cukierki karmelki oraz lizaki w ponad 50 smakach! Ponadto do słodyczy dodawane są naturalne barwniki z warzyw i owoców oraz olejki zapachowe.

Cały proces wytwarzania łakoci trwa bardzo krótko, co zresztą mogliśmy zaobserwować na własne oczy. Panie z fabryki rozpoczęły słodki pokaz od zagotowania karmelowej masy, wylania jej na kamienny blat, zabarwienia i uformowania w wielki blok. Po tym etapie każdy z uczniów otrzymał fragment mazi i mógł samodzielnie uformować własnego lizaka, który następnie został pięknie zapakowany w celofan i obwiązany kolorową wstążką.

Udział w takich warsztatach był niezwykle satysfakcjonujący i przyjemny, a przepyszne cukierki i lizaki, które dzieci otrzymały w prezencie, umilą niejedną chwilę w zaciszu domowego ogniska.

Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w sali zabaw ,,Magic Park” przy ulicy Nałęczowskiej.

Dwie godziny w lokalu, w którym znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły bardzo szybko, jednak wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że była to doskonała forma integracji grupy i możliwość radosnego spędzania czasu.

Do szkoły wróciliśmy o godzinie 16.00, a i tak większość dzieci o tej porze nie odczuwała zmęczenia po intensywnym dniu pełnym atrakcji. Do końca wyprawy w autobusie słychać było wesołe podśpiewywania i rozmowy o wspaniałej zabawie, która trwała zdecydowanie za krótko!

Wycieczkę zorganizowała Agnieszka Czyżak.

Opiekunami były: Magda Dzioba, Wioleta Kuczyńska, Anna Rogulska oraz mama uczniów Barbara Kołodziej.

190415-lublin-1190415-lublin-2190415-lublin-3190415-lublin-4190415-lublin-5190415-lublin-6190415-lublin-7190415-lublin-8

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.