Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 stycznia 2020 imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Protest rolników na krajowej 19! To dopiero początek...

Michał Maliszewski   
wtorek, 29 stycznia 2019 07:00

Protest- Chcemy pokazać całemu społeczeństwu, że rolnicy są niezadowoleni z obecnych ruchów rządowych i rozpoczynamy teraz "Agropowstanie", czyli powstanie chłopskie, które będzie kontynuowane 6 lutego w Warszawie – powiedział nam jeden z rolników podczas wczorajszego strajku.

28 stycznia br. rolnicy z terenu powiatu radzyńskiego zebrali się o godzinie 9.00 w miejscu małego rynku, skąd przeszli na obwodnicę naszego miasta w obrębie skrzyżowania z drogą Brzostówiecką by wspólnie zastrajkować. Był to ruch ogólnopolski. Blokowane były również drogi w Wielkopolsce, na Podlasiu oraz w województwie łódzkim. W przekazanym nam piśmie przez jednego z rolników czytamy: „Sytuacja w polskim rolnictwie pogarsza się z dnia na dzień wbrew pozorom i propagandzie sukcesu uprawianej przez polski rząd. Polska wieś weszła w stan stagnacji, a nawet powolnego umierania”. Rolnicy domagają się zmiany organizacji handlu w Polsce, a także prowadzenia polityki międzynarodowej tak, aby uwzględniała ich interesy.

- Strajki są w całym kraju, organizowane przez "AGROunię", natomiast jak lokalne ruchy wyglądają to jest decyzja koordynatorów – mówił nam przewodniczący strajku w naszym mieście. – Naszym głównym postulatem to obrona naszego polskiego rynku przed niekontrolowanym importem żywności zza granicy, zarówno niekontrolowanym co do ilości, jak i jakości – tłumaczył.

- Prosiak, warchlak przyjeżdża do nas zza granicy, a później wraca – dodał kolejny strajkujący. – To nie jest nasz produkt. Mija 20 lat jak były blokady rolnicze. Chcemy naprawić handel na terenie kraju, bo dzisiaj rządzą u nas wielkie korporacje i to one decydują co, ile, skąd i w jakiej jakości przyjeżdża. To nie jest tak, że na tym układzie cierpią tylko rolnicy, bo my chcemy bronić także każdego konsumenta, bo każdy wolałby jeść produkty najwyższej jakości, z rodzimego kraju, a nie mięso trzeciego gatunku z krajów bardziej rozwiniętych – mówił.

Protest trwał do godzin popołudniowych. Kolejny strajk odbędzie się w Warszawie, już za kilka dni.

190127-strajk-01190127-strajk-02190127-strajk-03190127-strajk-04190127-strajk-05190127-strajk-06190127-strajk-07190127-strajk-08190127-strajk-09190127-strajk-10190127-strajk-11190127-strajk-12190127-strajk-13190127-strajk-14190127-strajk-15190127-strajk-16190127-strajk-17190127-strajk-18190127-strajk-19190127-strajk-20190127-strajk-21190127-strajk-22190127-strajk-23190127-strajk-24

 

Komentarze  

 
#21 Do studenta 326bzien 2019-02-01 09:45
Uważałam,że studia na uczelni ojca Rydzyka są dla wybitnych i ty tego zaszczytu dostąpiłeś. Zresztą to, co i ile o sobie napisałeś świadczy o tym. To typowe dla ludzi z tego kręgu. Nie wiem kim jesteś i nie chcę wiedzieć ale ani dyskusja z tobą ani czytanie twoich wypocin nie mają sensu z powodów, o których szkoda pisać chociaż mam wiele czasu bo jestem emerytką. Jesteś bardzo prostym i śmiesznym człowiekiem bo nie przyjmujesz do wiadomości żadnych argumentów a przede wszystkim faktów, które są oczywiste dla każdego przeciętnego człowieka. Otóż to wszech obecne media z lewej i prawej strony informują o wyniku wyborczym, który jest faktem a teraz o sondażach, które dają przewagę PiS. Twoi przyjaciele kłamią w tym temacie jak większość moherów głosujących na PiS. To wśród tego elektoratu normą jest, że głosują a później mówią, że nie głosowali. Na PiS nie głosują ludzie, wykształceni, młodzi , inteligentni a świadczą o tym wybory na prezydentów dużych miast. PiS ma dobry wynik tylko na wsi i prowincji. Nie zaklinaj rzeczywistości i nie dowartościowuj się w taki śmieszny sposób. Nie kreuj się na kogoś kim nie jesteś i komu twoje współczucie nie jest potrzebne.
 
 
#22 Jeszcze do studenta 326bzien 2019-02-01 09:58
Nas w Radzyniu nie interesują problemy Warszawy i na odwrót. Mamy swoje.. Warszawiacy radzą sobie świetnie bez " mecenasów " z prowincji i zapewne dlatego tyle tam chce mieszkać. Wcześniej protest rolników był za obwodnicą w kierunku Lublina ale to można ominąć przez Łuków. Prawda ? Trzeba tylko uruchomić swój intelekt. Stwierdzenie, że chcesz być dobry i życzliwy dla wszystkich jest tak śmieszne, że powala z nóg. Bądź taki dla najbliższych, nie uprawiaj wolontariatu w tym temacie bo ci nic nie wyjdzie z tej dobroci. Takie zaangażowanie nie jest nikomu potrzebne. Zajmij się tym czym zajmują się mężczyźni w twoim wieku - dziewczynami to przestaniesz mendzić, zrzędzić i będziesz miał konkretny cel w życiu. Nie odnoś się do tego co napisałam, bo na pewno nie przeczytam i nawet nie zajrzę na tę stronę chociaż mam dużo czasu. Szkoda tego, który poświęciłam na odpowiedź ale musiał ktoś zareagować aby ci uświadomić, że to co piszesz jest tak nic nie warte, że aż denerwujące.
 
 
#23 do bzienstudent326 2019-02-01 16:19
Nie musisz tutaj zaglądać i odpisywać, ja muszę ustosunkować się do opinii na mój temat. Jest to artykuł o proteście rolników, ja w każdym komentarzu ustosunkowywałem się do niego, mojemu rozmówcy chyba skończyły się argumenty i atakuje bezpośrednio moją osobę. Nikogo nie zmuszam do czytania moich wypocin, każdy ma prawo wyrazić tutaj swoją opinię dopóki nie obraża innych. Sama Pani twierdzi, że mnie nie zna więc proszę mnie nie oceniać i nie twierdzić że kreuję się na kogoś innego, dowartościowywuje się. Nie zajmę sie również dziewczynami, ponieważ pozostaje w szczęsliwym związku od 6 lat.
Jeśli Pani nie jest zainteresowana innymi ludźmi i wolontariatem to współczuję, ale rozumiem.
Ja nie zrzędzę, zrzędzą i 'mendzą' Państwo, którzy krytykują wszystko i wszystkich, a jest tutaj masa takich osób.
Mi również szkoda czasu który został na mnie poświęcony, można było w tym czasie zainteresować się czego rolnicy domagają się od Rządu zamiast wiecznie narzekać i krytykować.
Skoro Pani już tu nie zajrzy to nie będę odpowiadał na wszystkie zarzuty, ale w razie chęci zapraszam do dyskusji. Proszę mnie tylko nie obrażać. Pozdrawiam
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.