Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lutego 2019 imieniny: Leona, Ludomira

Czy wójtowie gmin powiatu radzyńskiego pójdą na ugodę z burmistrzem?

Michał Maliszewski   
sobota, 14 lipca 2018 06:00

Burmistrz Jerzy RębekEcha po przegranej sprawie sądowej z firmą Ensol, dostawcą urządzeń do projektu „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim” nie milkną.

Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk pytała burmistrza o porozumienie z wójtami, w sprawie podzielenia się kosztami ponad 1 miliona złotych za przegraną sprawę z tą firmą. Burmistrz wykonał kalkulację, jednak większość gmin nie ma zamiaru zapłacić miastu wyliczonej przez Jerzego Rębka kwoty (więcej informacji tutaj!). - Na jakim etapie panie burmistrzu są rozmowy z samorządami ościennymi, z gminami, dotyczące ewentualnego zwrotu miliona złotych jeśli chodzi o zasądzoną zapłatę na rzecz firmy Ensol – pytała radna Bożena Lecyk.

- Bez dwóch gmin wszyscy udzielili mi wymijającej odpowiedzi, oczekując na wyrok Sądu Najwyższego – odpowiedział Jerzy Rębek. – Nie było żadnych konkretów. Teraz przygotowujemy proces związany z zawarciem ugody z tymi gminami, tak aby w sposób bezkonfliktowy rozwiązać ten problem. Jak się stanie w gorącym, przedwyborczym okresie to trudno mi powiedzieć jaka będzie reakcja gmin, poczekajmy na to, ale musimy zachować pewne procedury, nie możemy robić czegoś w sposób nieprzemyślany i gwałtowny. Najpierw będzie wezwanie do ugody, a po uzyskaniu informacji z gmin powiatu radzyńskiego dopiero podejmiemy kolejne działania – zakończył burmistrz.

Czy włodarz Radzynia Podlaskiego spotka się sądzie z wójtami powiatu radzyńskiego? Okaże się jeszcze w tym roku.

 

Komentarze  

 
#1 jaka ugoda?trias 2018-07-15 07:17
Odpowiedzialność ponosi ten kto wydał polecenie zapłaty należności niezgodnie z przepisami prawa. Jeżeli była to decyzja burmistrza , to gminy nie mają nic do tego.
 
 
#2 kto komu ma oddać?zjp 2018-07-15 07:59
Gminy mają oddawać pieniądze za błędy burmistrza? A na jakiej podstawie?
A może to burmistrz powinien oddać mieszkańcom Radzynia ich pieniądze, które zmarnotrawił przez nieudolność?
W końcu kandydując na fotel burmistrza daje się do zrozumienia mieszkańcom, że jest się kompetentnym i potrafi zarządzać miejskimi finansami!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.