Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

172 zorientowanych licealistów

Małgorzata Mazurek   
wtorek, 08 czerwca 2010 08:39

Każdemu startującemu przyszło zmierzyć się ze specjalnie przygotowaną mapą7 czerwca Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim zorganizowało VI Szkolną Imprezę na Orientację. Na jej starcie stawiły się 172 osoby - 99 w kategorii dziewcząt i 73 w kategorii chłopców.

Impreza polegała na jak najszybszym odnalezieniu sześciu miejsc na terenie radzyńskiego zespołu pałacowo-parkowego, określonych specjalnie przygotowaną mapą. Miejsca te zostały oznaczone lampionami wyposażonymi w perforatory, za pomocą których uczestnik potwierdzał tam swoją obecność. Pomysłodawcami imprezy byli nauczyciele I LO Maciej Tracz i Robert Mazurek, natomiast sędziowaniem zajęli się Piotr Żmuda i Maciej Szwaj.

Rywalizacja przebiegała fair play. Wszyscy uczniowie byli bardzo zdeterminowani i walczyli o najwyższe lokaty. Ostatecznie, po długich zmaganiach okazało się, że najlepsze czasy uzyskali: w kategorii dziewcząt - Anna Kokora (5 min. 26 sek.) i Małgorzata Szwaj (5 min. 40 sek.) z klasy II e, Katarzyna Palica (5 min. 47 sek.) i Magdalena Sienicka (5 min. 48 sek.) z klasy II a oraz Katarzyna Gomółka (6 min. 10 sek.) z klasy II e; w kategorii chłopców – Jacek Rosiński z klasy II b (4 min. 10 sek.), Jarosław Siński z klasy I b (4 min. 25 sek.), Przemysła Luty (4 min. 44 sek.) z klasy II f, Mateusz Koza (4 min. 45 sek.) i Adrian Osak z klasy II g (4 min. 50 sek.).

{morfeo 360}

 

Komentarze  

 
#1 RE: 172 zorientowanych licealistówkicus92 2010-06-08 15:58
bardzo dobra promocja marszów na orientacje... :) brałem w nich udział pierwszy raz i musze przyznać, że taka forma lekcji podobała się nie tylko mi ;>
 
 
#2 Prośbadrawer 2010-06-08 23:25
A mógłbyś (Ty lub ktoś inny) przybliżyć mi, jaka korzyść poza hasaniem po parku od dziurkacza do dziurkacza, popłynęła z tak spędzonego czasu?
 
 
#3 odp. na prośbę draweraRadzynianka 2010-06-09 18:20
Młodzież uczy się aktywnie i zdrowo spędzać wolny czas, rozwija sprawność fizyczną i doskonali praktyczną umiejętność korzystania z mapy, poznaje różne interesujące zakątki Radzynia, a także zabytki...nie wiem co jeszcze, ale to chyba niemało korzyści?
 
 
#4 Zgodadrawer 2010-06-09 20:20
Zgadzam się co do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Praktyczna umiejętność korzystania z mapy - WOW! To brzmi jak z konspektu nauczycielskiego - licealiści powinni chyba jednak umieć odnaleźć się w parku z pomocą mapy już bez takiego dokształcania ;-)
Podyskutujmy jednak o tym, czy rzeczywiście młodzież mogła się czegokolwiek interesującego nt. miejsc, zakątków czy zabytków dowiedzieć? Całość wydaje mi się mało ambitna. Celem jest ilość a nie jakość.
 
 
#5 drawer, czepiasz się...zbynieks 2010-06-09 20:37
lepiej, żeby ganiali od dziurkacza do dziurkacza niż od baru do baru.
co do korzystania z mapy jakbyś zobaczył w akcji w Bieszczadzie jednego znajomego rekina biznesu radzyńskiego, to byś sam postulował dodatkowe warsztaty w gimnazjum
po trzecie zaś pod Oranżerią ustawiliśmy się z Redaktorem Najbardziej Naczelnym i Redaktorem Naczelnym GROTO- RADZYNIANKI i się nam podobało, starszym panom...
 
 
#6 umiejętnościRadzynianka 2010-06-09 21:02
Do praktycznych umiejętności dodać trzeba jeszcze posługiwanie się dziurkaczem...w liceum rośnie nasza przyszła administracyjna kadra...komputery w niektórych urzędach to jeszcze odległa perspektywa, a akta trzeba wpinać do teczek, prawda??? :lol:
 
 
#7 www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.plpino430 2010-06-09 22:38
VI Szkolna Impreza na Orientację stanowiła praktyczną lekcję w terenie i wynikała przede wszystkim z korelacji międzyprzedmiotowej (tak zapisaliśmy w konspekcie nauczycielskim), tj. z połączenia PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO, WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I GEOGRAFII.
W programie nauczania PO jednym z działów jest orientacja w terenie - młodzież na dwa tygodnie przed została w tej dziedzinie przeszkolona, a sama impreza była sprawdzianem praktycznym.
Na geografii omawiane są formy ukształtowania terenu, a jak nie trudno zauważyć na przygotowanej mapie przynajmniej dwa punkty kontrolne zostały umiejscowione z wykorzystaniem rzeźby terenu (jak widać nawet w naszym radzyńskim parku jest ona obecna).
Związek z wychowaniem fizycznym jest oczywisty i chyba nie muszę go tłumaczyć.
Jest też wiele innych zalet naszej imprezy - obcowanie z naturą, wysiłek fizyczny, zdrowa rywalizacja, miłe spędzenie czasu... Tego wszystkiego nie zastąpi żadna lekcja w ławce szkolnej. Młodzież na swój sposób odnalazła się w naszej propozycji. Były osoby, które podeszły do sprawy poważnie, byli też tacy, którzy potraktowali to jako rekreację. Jednak nikt nikomu niczego nie narzucał.
Robert Mazurek
PS. Więcej o naszej imprezie przeczytacie na www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl
 
 
#8 Zgoda pełnadrawer 2010-06-09 22:57
Ok. Cieszę się, że nie przyszywasz do tego obcowania z zabytkami i kulturą, co zrobiła Radzynianka. Sam fakt, że tłem jednej z fotografii i jednym z elementów pleneru w którym rozegrane zostały wyścigi była Oranżeria jeszcze tego nie czyni. Powodzenia w organizowaniu kolejnych zabaw.
 
 
#9 kultura i zabytkiRadzynianka 2010-06-09 23:25
Mnie tak łatwo drawer nie przekonasz, doskonale wiem, co tam było na tej imprezie, a jak sam dokładnie obejrzysz zdjęcia to oprócz oranżerii zobaczysz także pałac ;-)
 
 
#10 :Odrawer 2010-06-10 01:00
Łał! Naprawdę jest pałac? Nie no - to zmienia postać rzeczy. Skoro jest na zdjęciu. :oops:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
niedziela, 14 kwietnia 2024
Sprzedam rower
Sprzedam rower
niedziela, 07 kwietnia 2024
Dom w Radzyniu Podlaskim
Dom w Radzyniu Podlaskim
czwartek, 18 kwietnia 2024