Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 stycznia 2023 imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Kolejny rywal - Stal Stalowa Wola

Adam Kułak   
środa, 27 kwietnia 2022 05:00

Przed meczem ze StaląŚroda została wyznaczona jako dwudziesty szósty termin rozgrywkowy dla drużyn trzecioligowych czwartej grupy w sezonie 2021/22. Rywalem radzyńskich Orląt na boisku przy Warszawskiej będzie zespół ze Stalowej Woli.

Drużyna gości w zimowej przerwie dokonała znaczących zmian w kadrze. Pozyskano Łukasza Kacprzyckiego z Wisły Puławy, Adriana Skrzyniaka z Wólczanki W. P., Przemysława Stelmacha z ŁKS Łagów, Bartosza Marchewkę ze Śląska II Wrocław, Portugalczyka Vitora Baratę, dwóch Słowaków – Iwana Hadlika i Aurela Dawidika. W zespole Stali grają również dwaj wcześniej zatrudnieni Słowacy-bramkarz Adrian Knurowki i David Hascak oraz Ukrainiec Wołodymyr Horolski. 22 marca bieżącego roku Zarząd klubu zatrudnił Łukasza Surmę, który jest czwartym trenerem od lipca 2021 roku.

Drużyna zgłaszająca zamiar walki o drugą ligę swoje nadzieje pogrzebała fatalnymi wynikami rundy wiosennej, w sześciu spotkaniach ugrała zaledwie dwa punkty, remisując 2: 2 z Wisłoką Dębica i 0: 0 z Podhalem Nowy Targ. Najlepszym snajperem jest strzelec 10 goli, były gracz Motoru Lublin — Daniel Świderski, 5 bramek zdobył wychowanek Stali Rzeszów -Szymon Jopek.

Orlęta w ostatnim meczu z Avią Świdnik niespodziewanie poniosły dotkliwą porażkę. Analizując ostatni mecz, można wywnioskować, że wyraźny pech prześladował naszą drużynę. Biało zieloni w środowym spotkaniu ambitną i skuteczną walką powinni udowodnić, że był to „wypadek przy lotnisku”, a nie katastrofa. Do gry wróci kapitan drużyny Patryk Szymala. Jesienią na boisku w Stalowej Woli był remis 2: 2. Obie drużyny mają po 34 punkty i sąsiadują w tabeli na 9 i 10 miejscu.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na ulicę Warszawską 77 w środę 27 kwietnia. Początek meczu godzina 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Inwestycjestadionowy 2022-04-27 07:41
Władzo miejska,Radni miejscy!
Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#2 Inwestycjepitlit 2022-04-27 20:32
Zlitujcie się nie zadaszajcie nam trybun. W piękne słoneczne dni, gdy z boiska wieje beznadzieją i nudą, można się chociaż trochę poopalać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.