Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Remis w Połańcu

Mariusz Szczygieł
czwartek, 19 sierpnia 2021 10:03

Na stadionie Czarnych. / Foto: Łukasz Jeziorek, MKS Czarni PołaniecNasze Orlęta po ciężkim meczu zremisowały wczoraj 1:1 na wyjeździe z zespołem MKS Czarni Połaniec.

Od początku spotkania Orlęta naciskały w pobliżu pola karnego Czarnych. Groźnie odpowiadali im gospodarze, ale to Orlęta w 28 minucie zdobyły pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego i wycofaniu, do piłki doskoczył Arkadiusz Korolczuk i z 16 metra, płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Czarnych. Rozwścieczeni utratą bramki gospodarze rozpoczęli szarżę na bramkę Orląt. Szansa wyrównania wyniku pojawiła się już w 34 minucie spotkania, kiedy siędzia podyktował rzut karny dla Czarnych. Karnego nie wykorzystał jednak Kamil Hul.

Gospodarze od początku drugiej połowy sprawiali dużo trudności naszej drużynie. W 57 minucie po rzucie rożnym, odbita głową piłka przeleciała tuż obok słupka radzyńskiej drużyny. Bramka wyrównująca padła 3 minuty później. Radość kibicom z Połańca przyniósł Adrian Gębalski.

- Szanujemy ten punkt, bo po takich ciężkich meczach, jak się nie może wygrać, to trzeba przynajmniej zremisować - mówił tuż po meczu trener Orląt Mikołaj Raczyński. - Mimo wszystko szkoda tej straconej bramki, bo padła w momencie, kiedy przetrwaliśmy największą nawałnicę gospodarzy. Jest to trudny teren. Myślę, że dużo drużyn będzie tutaj gubić punkty - podusmował spotkanie.

MKS Czarni Połaniec – LKS Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:1 (0:1)

W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia o 17.oo Orlęta podejmą u siebie drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.