Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lutego 2023 imieniny: Maria, Mirosław, Joanna
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Do Radzynia przyjeżdża jeden z pretendentów do awansu

Michał Maliszewski   
sobota, 19 października 2019 06:00

Zawodnicy na murawieW niedzielne popołudnie łatwo nie będzie. Orlęta zagrają z czołową drużyną trzeciej ligi Siarką Tarnobrzeg.

Przez ostatnich siedem sezonów tarnobrzeska drużyna grała w drugiej lidze. Zakończenie poprzednich rozgrywek było dla zespołu Siarki bardzo bolesne. Do 90 minuty meczu Elana Toruń – Olimpia Elbląg Siarka miała zapewnione utrzymanie. Grający swego czasu w Chełmiance Chełm Oleksij Prytulak strzelił gola dla Olimpii w doliczonym czasie gry i pozbawił złudzeń sympatyków i drużynę z Tarnobrzega, spadli do trzeciej ligi.

W przerwie letniej odszedł trener Ryszard Komornicki i kilku zawodników, m.in. Grzegorz Płatek do Resovii czy Krystian Krupa do Motoru Lublin. Mając w perspektywie szybki powrót do drugiej ligi zatrudniono trenera Grzegorza Opalińskiego, kadrę uzupełniono kilkoma zawodnikami, m.in. z Resovii przyszedł Przemysław Pyrdek, Patryk Kapuściński z Sieniawy, Bartosz Sulkowski z Olimpii Grudziądz, Luigi D'Apolonio z Motoru Lublin. W składzie Siarki jest wielu piłkarzy z ekstraklasową przeszłością. Zespół z Tarnobrzega z dwudziestoma punktami zajmuje czwartą lokatę w ligowej tabeli. W meczach wyjazdowych jeszcze nie przegrał, jedno spotkanie wygrał i cztery zremisował. Piłkarze Siarki strzelili 19 bramek z czego 11 goli jest dorobkiem Krzysztofa Ropskiego. Ostatni mecz ligowy na swoim boisku piłkarze trenera Opalińskiego zakończyli niepowodzeniem, Tarnobrzeżanie przegrali z lubelskim Motorem 1:2.

Nasza drużyna po zaległym środowym spotkaniu zgromadziła dwanaście punktów i kolejnych oczek niezbędnych do poprawienia ligowej pozycji musi szukać w każdym meczu. W porównaniu do niedzielnego rywala wydajemy się ligowym kopciuszkiem, ale, jak w bajce może uśmiechnąć się do nas szczęście. Przed spotkaniem z silnym rywalem wszyscy w zespole trenera Rafała Borysiuka są nastawieni bojowo. Z Siarką mamy niekorzystny bilans, na cztery rozegrane spotkania Orlęta tylko raz zremisowały 0: 0, trzykrotnie przegraliśmy, stosunek bramek 10:2.  Po jednej bramce dla Orląt w pojedynkach z Siarką zdobyli Patryk Romaniuk i Jurij Mychalczuk. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprawić niekorzystne statystyki i postarać się by trzynasta kolejka była pechowa dla zespołu z Tarnobrzega.

Wszystkich sympatyków radzyńskiej drużyny zapraszamy na Warszawską 77 w niedzielę 20 października godzina 15.oo.

Na starej stronie Orląt w zakładce relacje na żywo planujemy przeprowadzić relację tekstową

 

Komentarze  

 
#1 TO KIEDY TEN MECZ !FOX58 2019-10-19 09:50
NA KARNECIE JEST W SOBOTĘ A WY PISZECIE O NIEDZIELI TO W KOŃCU JAK...
 
 
#2 Stadionstadionowy 2019-10-19 14:23
Czas na zadaszenie trybuny głównej oraz budowę boiska treningowego o sztucznej nawierzchni!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.