Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 czerwca 2020 imieniny: Marianny, Erazma
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Marcin Skarżycki brązowym medalistą Pucharu Polski Młodzików w Judo

Barbara Hołownia   
wtorek, 29 listopada 2011 09:00

 Marcin Skarżycki wraz z trenerem Waldemarem Podsiadło19 listopada 2011 r. w Bytomiu w hali „Na Skarpie” (dawne Szombierki) odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzików, w których wystartowało 289 chłopców z klubów całej Polski, a wśród nich Marcin Skarżycki i Paweł Podsiadły – zawodnicy MULKS „Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Pierwszy start naszych chłopców w imprezie rangi mistrzostw Polski (puchar to nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików) można uznać za bardzo udany.

Marcin Skarżycki startujący w wadze 38 kg zdobył brązowy medal. W drodze na podium Marcin pewnie wygrał pierwszą walkę, następnie w drugiej uległ starszemu o rok późniejszemu zwycięzcy tej kategorii wagowej młodzikowi z Wisły Kraków. W dalszej części turnieju po wygraniu dwóch walk w repasażach w walce o brązowy medal przez „wazari” pokonał reprezentanta Czarnych Bytom. Zawodnik radzyńskiego Technika był jedynym reprezentantem Lubelszczyzny, któremu udało się zdobyć medal.

O pechu może mówić drugi młody radzyński judoka Paweł Podsiadły, startujący w wadze 55 kg, który tylko w wyniku błędu sędziowskiego uległ w pierwszej walce przeciwnikowi z Rybnika i nie awansował do dalszej części turnieju.

Medal Marcina to wielki sukces naszej młodej sekcji, który zdopinguje innych zawodników klubu MULKS „Technik – Orion” do jeszcze bardziej intensywnych treningów, aby w przyszłym roku w Mistrzostwach Polski Młodzików wystartowało znacznie więcej naszych reprezentantów.

 

Okiem Marka Topyły

Judocy MULKS Technik – Orion w ciągu roku uczestniczą w wielu imprezach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a z każdej z nich wracają z pokaźną zdobyczą. Tym razem poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, gdyż na Pucharze Polski Młodzików i Młodziczek, który 19 listopada rozegrany był w Bytomiu, wystąpiła czołówka polskiego młodzieżowego judo.

Nasz klub nie miał żadnych szans przy porównywaniu budżetów, ilości trenujących zawodników, kadry szkoleniowej czy warunków pracy treningowej, jednak podopieczny Waldemara Podsiadłego Marcin Skarżycki pokazał, że wola walki jest bardzo ważna. Na macie Marcin imponował spokojem i konsekwencją. Już w pierwszej walce pokonał zawodnika z wyższym stopniem zaawansowania technicznego, następnie przegrał z późniejszym zwycięzcą tej kategorii z Wisły Kraków, ale był jedynym, który nie uległ mu przed czasem. Później pokazał klasę w repasażach, wygrał tam kolejne 2 walki, a w pojedynku o III miejsce i brązowy medal nie dał szans faworyzowanemu zawodnikowi z Czarnych Bytom, wygrywając przewagą techniczną. Trener podsiadły wielokrotnie podkreślał jego skromność, pracowitość i wielkie serce do pracy. Jego brązowy medal jest pierwszym krążkiem „Technika – Oriona” na imprezie rangi Mistrzostw Polski. To bardzo duży sukces, tym bardziej, że był to jedyny medal klubu z Lubelszczyzny na tej imprezie.

Wraz z Marcinem swych sił próbował także Paweł Podsiadły, ale niestety, zdaniem wielu obserwatorów, został skrzywdzony decyzjami sędziów, którzy praktycznie odebrali mu zwycięstwo w meczu eliminacyjnym.

Przy okazji takich sukcesów należy serdecznie pogratulować Prezesowi „Technika – Oriona” Zdzisławowi Janusowi i podziękować za opiekę nad sekcją. Chwała także radzyńskiemu Spomlekowi za wieloletnią pomoc finansową.

DSCN0853DSCN0855DSC_0938DSC_0939DSC_0940DSC_0946DSC_0947DSC_0948

 

Komentarze  

 
#1 Wielkie ''GRATY "Konradoo77 2011-11-29 17:25
i to mi się podoba - gratulacje dla zawodników i trenera .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.