Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Z dziennika Malkontenta, czyli euro dzień 5

Sebastian Markiewicz   
środa, 16 czerwca 2021 15:08

Polski kibic wypatruje lepszych czasów na stadionie Sygnału Lublin.Ależ mi było szkoda Węgrów. Już pachniało niespodzianką, a w pewnym momencie sensacją – gdy Węgrzy strzelili bramkę ze spalonego… A potem – jedna braka w zasadzie z niczego i się posypało. Żeluś dołożył dwie i wynik zgodny z przewidywaniami…

Natomiast nie zgodzę się z redaktorem Smółką, że najlepiej zaprezentowali się jak dotąd Belgowie. Na tle skacowanych i ociężałych Rosjan trudno źle wypaść (no, chybachyba, że się jest drużyną Polski, ale my z nimi nie gramy). Najlepsze wrażenie jak do tej pory zrobił na mnie zespół „Francji”. Drużynie tej kibicowałem ostatnio na mundialu w Meksyku, gdy w półfinale grali właśnie z Niemcami.

Były to czasy, gdy nalewając jeszcze napoje w kuchni i słuchając Szpaka czytającego skład drużyny, nie miało się wrażenia, że telewizor przełączył się na film podróżniczy z Tonym Halikiem i słyszymy właśnie nazwy plemion, które odwiedził ten znakomity podróżnik w równikowym paśmie Afryki. Trzeba jednak przyznać, że w pełni kontrolowali grę, przez chwilę nawet nie było zagrożenia, a nie grali przecież z Polską czy Orionem Niedrzwica Duża, a z reprezentacją Niemiec. Mało tego, w samej końcówce, gdy Niemcy bili głową w mur, zawodnicy francuscy byli świeżsi, niż polscy przy odgrywaniu hymnu. Żadnego zmęczenia nie było widać. Jak dla mnie, to właśnie trójkolorowi (nomen omen) są po pierwszej serii meczów głównymi faworytami do tytułu. No, ale dziś Włosi zagrają ze Szwajcarią, a jutro Belgowie z trzeźwymi Duńczykami, to zobaczymy…

A propos bicia głową w mur przez Niemców taki limeryk mi się w głowie pod koniec meczu ułożył:

„Niemiecki” zawodnik z Sahelu

zbyt długo się bawił w… hotelu

wyszedł na murawę

i choć ostro gryzł trawę

nie stworzył okazji zbyt wielu.

 

Typy na dziś – jak zwykle przekornie postawię, że Finowie, na fali, klepną Ruskich 2:1 (1:1)

Turcja – Walia 0:1 (0:0)

Włochy-Szwajcaria 2:0 (1:0)

 

A na zdjęciu polski kibic wypatruje lepszych czasów na stadionie Sygnału Lublin. (przyglądał mu się uważnie i uwiecznił po wsze czasy Mateusz Kowalik)

 

Sebastian Markiewicz

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wkrętarka i zakrętarka Milwaukee
poniedziałek, 18 marca 2024
opel insignia
opel insignia
poniedziałek, 18 marca 2024
noimage
Wkrętarka i zakrętarka Milwaukee
poniedziałek, 18 marca 2024