Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Włochy 3:0 Turcja

Bartłomiej Powałka   
sobota, 12 czerwca 2021 12:00

Trzy do zera3:0. Nie będę kłamał – nie spodziewałem się aż takiego lania. Bałem się, że mecz będzie nudny, ale widziałem, że włączę TVP Sport o 21.

Mogłem wziąć się za pisanie pracy na studia albo obejrzeć ten mecz. Wybór był prosty. Nawet jakby to była Łęczna z Podbeskidziem, i z góry wiedziałbym, że będzie 0:0 – brałbym w ciemno. Na początku po cichu liczyłem na Turków, chociaż chciałem, żeby wygrał futbol. Tak po prostu. Żeby zostać maksymalnie bezstronnym i spojrzeć na ten mecz chłodnym okiem, na obiad zjadłem pizzę, a na kolację zamówiłem sobie „kebsa”. Tak w życiu jak na talerzu – chciałoby się powiedzieć. Pizza była lekka, aromatyczna i smaczna, kebab za to ciężkostrawny i banalny. Niby były zaskakujące próby, jak jakiś koperek w sosie, ale nie zmieniło to ogólnego obrazu. Pizza 3, kebab 0.

Odchodząc od kulinarnych metafor - Włochów oglądało się przyjemnie. Druga połowa to zabawa z piłką i powolne uśmiercanie przeciwnika. Liczyłem na coś więcej od Turków, którzy w składzie mają kilku ciekawych zawodników. To jest turniej i wydarzyć może się zupełnie wszystko, choć pokaz siły podopiecznych Manciniego robi wrażenie. Strzały 24:3 na korzyść Włochów, posiadanie piłki procentowo 64 do 36, no i podania – 616 do 360 (w okręgówce lider na wymienienie tylu podać potrzebuje kilku meczów, średniak z potencjałem na spadek może i całej rundy). Rozsądek przestrzega przed zbytnim chwaleniem Włochów, ale i Walia, i Szwajcaria powodów do radości raczej nie ma. Niby Euro, turniej, „mecz meczowi nierówny”, „nie ma co się martwić”. Włochy w tej grupie są jak przystojny przyjaciel twojej dziewczyny lub piękna przyjaciółka twojego faceta, o którego/którą masz się nie martwić. Włochów trzeba się obawiać, bo Włosi robią wrażenie. Zobaczymy, czy ten zachwyt nie rozpłynie się wraz z drugim meczem. Czekamy.

Typy na jutro :

Walia – Szwajcaria 2:1

Dania – Finlandia 2:0

Belgia – Rosja 3:1

Liczę na wyrównany pojedynek w pierwszym meczu, a w pozostałych dwóch na zwycięstwa faworytów.

 
noimage
Wynajmę lokal
środa, 10 kwietnia 2024
noimage
Wkrętarka i zakrętarka Milwaukee
środa, 17 kwietnia 2024