Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Mundial 2018. No i wracamy do życia

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 16 lipca 2018 17:37

A Kuba nadal czekaNo i koniec, dym opadł, można by napisać coś dużymi literami i mądrze, ale prawda jest taka: w piątek meczem Miedź Legnica – Pogoń Szczecin zaczyna się polska ekstraklasa i to jest ten normalny futbol...

Coś na serio zacznie się wiosną, kiedy Liga Misiów wejdzie w fazę pucharową, a tak naprawdę to do tej pory najbardziej ekscytować mnie będą Orlęty, Mumia Żabików i agroderby Młodzieżówki z Orłem Czemierniki.

I od razu piszę - Czytać do końca! :)

***

Wyniku finału oczywiście nie trafił nikt, buki zarobiły. Francuzi mieli trochę szczęścia. Griezmann nabrał sędziego, powinien kartkę dostać, a nie rzut wolny przy pierwszej bramce. Szczególnie podobała mi się sztuczka Llorisa przy drugim golu dla Chorwacji. Jak na Orliku ktoś mi gębę rozedrze „Co ty Zbyniek wyrabiasz” to odwinę, że „Się gościu na wielkiej piłce nie znasz, to futbol na miarę Złotej Nike”.

***

À propos sędziowania.

Mundial zawsze wyznacza nowe trendy. Tym razem było mało kartek, za brutalny faul chyba nikt czerwonej nie dostał. Jak tak liberalnie spróbują sędziować chłopy na A-klasie i Okręgówce, to widły będą w robocie, to jest pewne.

***

Pewnie nie tylko na mnie wrażenie zrobiła Pan Prezydent Chorwacji. Na wszystkie mecze zaiwaniała klasą ekonomiczną, biorąc w robocie bezpłatny urlop i siedząc na trybunach z kibicami. Okazuje się, że różnica jakości przywództwa między Polską a Chorwacją jest nie tylko na poziomie trenera reprezentacji.

***

Aha, w międzyczasie mianowano selekcjonerem Jerzego Brzęczka. Ryzykowny pomysł, pewnie nie wypali tak jak nie wypaliło z Nawałką. A już pomysł z wzięciem na trenera bramkarzy Andrzeja Woźniaka, który miał wyrok za handlowanie meczami, to proszenie się o kłopoty. Nie, żeby mu Książę Paryża zaraz mecz opędzlował, ale ten Brzęczek i tak się będzie miał za co tłumaczyć, to jeszcze mu Woźniak potrzebny.

***

A w ogóle to się ludzie trochę sami ruszajcie, a nie d...a w samochód, do roboty, a potem przed telewizor. Tak, Ojcze Prowadzący, do Ciebie ta gadka.

To tyle od Zbycha... A skoro wezwał mnie do tablicy, to napiszę tylko tyle, że trudno było na piechotę biec z Kocka żeby usiąść przed telewizorem i potem oglądać te mecze... Dobrze, że był samochód... Kilka swoich obserwacji po meczu finałowym ma też dla nas Michał Szczygielski:

Francja - Chorwacja 4:2. Było tak, jak się spodziewałem - Chorwaci znów ambitnie walczyli, ale to jednak za mało na najlepszą drużynę turnieju. Chyba nikt nie oczekiwał aż tylu goli, ale samo zwycięstwo Francji w pełni zasłużone. Mają w tej chwili największy potencjał na świecie, co przekłada się na największą możliwość manewru ze strony trenera. "Trójkolorowi" mogli długimi okresami nie przekonywać, grać słabiej, ale wystarczyło 15 minut przyspieszenia z Argentyną czy Chorwacją i nie było czego zbierać. A gdy postanowili wyeliminować atuty Belgów, to dokładnie tak zrobili - "wyłączyli" z gry de Bruyne, Hazarda i Lukaku i jako jedyni nie stracili z nimi gola. Po prostu najlepsi. To jednak Chorwatów będę wspominał najmilej i najdłużej. Życzę sobie kiedyś zobaczyć tak walczącą i przede wszystkim mającą tyle jakości reprezentację Polski. Byłoby super!

No i teraz nasz finał!!!

Już wiecie kto wygrał naszego typera - to nie tajemnica. Gratulujemy robixowi73 zdobycia pierwszego miejsca i wygrania oryginalnej piłki Adidas Telstar. Cała następna piątka, czyli: rumun, lotka, boa, xxqq i perun86 otrzymują od naszego sponsora repliki piłek meczowych. Instrukcje odebrania nagród znajdziecie na mailu. Trzeba dograć tylko miejsce i termin, bo chcemy Wam osobiście uścisnąć dłonie.

Wszystkim gratulujemy wytrwałości, bo za nami przecież aż miesiąc zabawy. 

Wieeeeeeelkie dzieki dla naszych ekspertów: Zbyszka i Michała. Typer na iledzisiaj.pl bez nich? Nie da rady... No i mamy nadzieję, że dzięki nam poznaliście trochę bliżej Rosję - jak widać nie taka ona straszna, jak nam ją zazwyczaj malują. Chociaż... Zobaczcie, jak wygląda stadion w Wołgogradzie po finałowym meczu. Rosjanie piszą, że uciekał do Wołgi jeszcze przed meczem...

stadion-wolgograd1stadion-wolgograd2stadion-wolgograd3stadion-wolgograd4

Aha! 30 osobom udało się prawidłowo wytypować toto w meczu finałowym. Książkę w drodze losowania wygrywa babilon. Gratulacje!

 

Komentarze  

 
#1 RE: Mundial 2018. No i wracamy do życiarobix73 2018-07-16 19:09
Dzięki za miła zabawę czekamy na Euro 2020
pozdrawiam cała ekipę iledzisaj :-)
 
 
#2 RE: Mundial 2018. No i wracamy do życiamajkaPL 2018-07-16 19:57
A kiedy te maile zostaną wysłane? Bo ja niestety nie otrzymałam żadnego.
 
 
#3 RE: Mundial 2018. No i wracamy do życiaxxqq 2018-07-17 14:57
Również nie dostałam żadnej informacji na e-maile
 
 
#4 MinutaAdmin iledzisiaj.pl 2018-07-17 20:09
Pozwólcie nam tylko ustalić termin rozdania nagród i dostaniecie wiadomość. :-)
 
 
#5 galadamian1337 2018-08-04 10:20
hej i była jakaś gala z wręczenia nagród finalistom pozdrawiam
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
ziemniaki jadalne vineta
poniedziałek, 25 marca 2024
KrzesÅa
Krzesła
sobota, 23 marca 2024