Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Przegrywający odpada!

Zbigniew Smółko   
czwartek, 21 czerwca 2012 09:47

Ewolucja Petra CechaZaczynają się playoffy. Moja ulubiona formuła rozgrywek.

90 albo 120 minut i ktoś tam jedzie na lotnisko. Już nie ma kalkulacji  „A jak zremisujemy to może oni przegrają”. Każdy mecz o wszystko! Na przystawkę Czechy – Portugalia. Zobaczymy, z kim tak naprawdę odpadła Polska. Obawiam się, że z nikim szczególnym jednak.

Naszym gościem jest dzisiaj Kuba Jakubowski, grafik, animator zdarzeń kulturalnych, twórca kilkudziesięciu udanych imprez i kilkunastu tysięcy filiżanek najlepszej w Radzyniu kawy. Jeden z liderów Stowarzyszenia STUK – PUK. O czym mało kto wie: w łagodnym i wyciszonym Jakubie od czasu do czasu na widok maty od judo budzi się lew  i wtedy biada wrogom.

Tako rzecze Kuba:

Kuba Jakubowski w jednym ze swoich wcieleńGdybym miał założyć się  o pieniądze, obstawiłbym  Portugalię, bo chyba ma po prostu silniejszą drużynę.  Ale ponieważ jako sceptyk wierzę w nieprawdopodobne. Chciałbym, żeby wygrali Czesi, bo nie byłoby tak wstyd odpaść z drużyną, która potem daleko zaszła , bo  z Cristiano Ronaldo zeszło by trochę powietrza i kiedy Portugalczycy polecieliby do siebie, dziewczyny z Czech zamiast stać po hotelami dalej podkochiwałyby się w sąsiadach z północy. Tak, to pewne: będzie 1-0 dla Czechów!

Trzy szybkie  stuk – puknięcia.

Gmoch (ten od LIdla) na zgrupowania kadry brał trenera judo. Dobry pomysł czy ekscentryzm?

Świetny pomysł, wprawdzie piłka to gra zespołowa a judo indywidualna, ale obie w pełni kontaktowe. Myślę, że wiele umiejętności ze sportów walki może przydać się na boisku.

Czego na Euro było za dużo, a czego za mało?

Za mało było zdecydowanie „Koko koko Euro spoko” – miało być a nie było prawie wcale, miałem dużo sympatii do tej muzyki. Za dużo chyba było przywilejów dla działaczy, preferencji dla UEFA, która zgarnęła przecież forsę z biletów. W samej imprezie moim zdaniem nic nie przesycono, a może czegoś nie zauważyłem, bo nie byłem przesadnie zaangażowany

A dlaczego małe Czechy mogą znaleźć 11 gości co potrafią piłkę kopnąć a kilka razy większa Polska absolutnie nie?

Polecę w abstrakcję – po pierwsze są trochę bardziej na południe, więc więcej temperamentu,  bo  80 procent z nich to ateiści – pozwól, że tego nie rozwinę, bo skoro my mamy 40 milionów trenerów to już niewiele na piłkarzy zostaje.

Ponadto:

Kotka Regina:  niech ci od Krecika pakują się i wracają do domu, a Ronaldo niech poczuje moc w kończynach dolnychJ

Mariusz Szczygieł: No... Portugalia, ale 2:1. Czesi jednak honorowego zdobędą

Zbyszek Smółko: 2-0 dla Portugalii

 

Komentarze  

 
#1 wyniiklubartowiak 2012-06-21 11:24
typowany jest wynik w ciagu 90 minut, jak rozumiem?
 
 
#2 WynikAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-21 11:40
Po 90, albo po 120 minutach. Nie interesują nas karne
 
 
#3 RE: Przegrywający odpada!marti2104 2012-06-21 19:32
Czołgista czy Krystyna?
 
 
#4 A więc Czołgista...Admin iledzisiaj.pl 2012-06-21 21:44
Czesi jadą do domu. 12 osób wytypowało 1:0 dla Portugalii, z których wylosowaliśmy dzisiaj zwycięzcę: elcunado.
Gratulacje!
 
 
#5 RE: Przegrywający odpada!Maly1924 2012-06-22 06:30
Już któryś raz mam 1 miejsce chyba z 6-7 i jeszcze nigdy nie wygrałem :/
 
 
#6 Myślę, żeAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-22 06:36
szczęście się kiedyś w końcu do Ciebie uśmiechnie. Nie trać nadziei :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.