Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2021 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dookoła świata na rowerze. Można? Można!

Mariusz Szczygieł   
sobota, 16 stycznia 2016 11:45

Jimbo Hiromu w Radzyniu PodlaskimCzy można objechać świat na rowerze?

Można! Niecodzienny gość udowadnia, że jest to do zrobienia. Wczoraj na radzyńskim ORLENie zatrzymał się Jimbo Hiromu - 35-letni Japończyk, który na swoim jednośladzie przemierza nasz glob. Swoją podróż rozpoczął w 2009 roku. Porzucił pracę w agencji turystycznej w Kanagawie (Japonia) i ze Stambułu (Turcja) wyruszył w drogę. Jak sam o sobie mówi - Jest bardzo ciekawy świata i chce zobaczyć, i poznać życie zwykłych ludzi żyjących w różnych kulturach. Obecny etap podróży rozpoczął w Indiach i na rowerze jedzie już rok i siedem miesięcy. 

W Polsce jest od 10 dni. Do naszego kraju wjechał z Litwy. Dzisiejszą noc spędził na stacji paliw, gdzie z powodu padającego śniegu, rozbił swój namiot pod dachem myjni. Wszystko, czego potrzebuje w swojej podróży, wiezie w przytroczonych do roweru sakwach. Jak mówił w trakcie rozmowy z nami, bardzo podoba mu się w naszym kraju i będzie tutaj chciał wrócić. Polacy przyjmują go z wielką serdecznością, czemu zresztą trudno się dziwić - facet z japońską flagą na rowerze, śpiący zimą w namiocie, musi wzbudzać sensację, ale też sympatię. Dzisiaj najłatwiej spotkać go jadąc do Lublina. Jimbo porusza się tą trasą, bo jutro chce dotrzeć do Kazimierza Dolnego. Spieszy się bardzo, ponieważ jego wiza Schengen jest ważna 90 dni, a w tym czasie chciałby zwiedzić jak najwięcej zakątków Europy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nim samym i krajach, które odwiedził (a robi bardzo dużo zdjęć), zapraszamy do odwiedzenia jego bloga i profilu na flickerze

hiromu-jimbo-2hiromu-jimbo-3hiromu-jimbo-4hiromu-jimbo-5

 

Komentarze  

 
#1 Japończykradzyniak13 2016-01-16 23:35
Japończyk piszemy wielką literą....Pozdrawiam.
 
 
#2 UpsAdmin iledzisiaj.pl 2016-01-17 00:20
:oops: Racja! Dzięki. Dużo poprawek tu było i z japońskiego rowerzysty wyszedł Japończyk (niestety przez małe j) :o
 
 
#3 RE: Dookoła świata na rowerze. Można? Można!malina1986 2016-01-17 01:01
To jest wiza Schengen.
Elementarna znajomość nie tylko zasad pisowni, ale i treści przekazywanych na wiedzy o społeczeństwie redaktorów portalu powinna obowiązywać. Poza tym zawsze dostępny jest słownik, w którym można takie rzeczy sprawdzić.
 
 
#4 No tak...Admin iledzisiaj.pl 2016-01-17 01:47
No popatrz... Dobrze prawisz :)
 
 
#5 WUJEKmaster030 2016-01-17 12:49
LAAAAAAAAAANDRYYYYYYYYYYYN !!!! Tyle że japoński :/
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.