Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Skaterzy na sesji Rady Miasta. Co ze skateparkiem?

Michał Maliszewski   
wtorek, 31 marca 2015 08:00

Burmistrz otrzymuje listę z podpisami zwolenników budowy skateparkuPodczas VI sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski zwolennicy budowy skateparku postanowili oficjalnie powiedzieć burmistrzowi, że chcą mieć miejsce dla siebie.

- W Radzyniu jest grupa młodych osób uprawiających sporty alternatywne: jazda na deskorolce, rowerze typu BMX czy rolkach, która nie ma możliwości do rozwijania swoich umiejętności - w imieniu radzyńskich zwolenników sportów ekstremalnych mówił Cezary Golecki. - Miejscem do tego idealnym byłby skatepark, a zainteresowanie stworzeniem takiego miejsca zauważalnie rośnie w całym województwie. Jazda na tego typu obiekcie z osprzętem posiadającym atesty jest bezpieczniejsza niż korzystanie z samodzielnie zrobionych przeszkód, które zwykle rozstawiamy na parkingach marketów naszego miasta. Sądzimy, że taki obiekt zachęci młodzież do aktywnego spędzania czasu, a siłownia „pod chmurką” pozwoliłaby dzieciom i dorosłym zadbać o swoje zdrowie. Prosimy o rozpatrzenie budowy skateparku. Zebraliśmy 570 podpisów, a sprawę tę poparło 739 osób – spuentował przedstawiciel grupy zwolenników budowy takiego miejsca w Radzyniu.

 

Tydzień z autyzmem w Radzyńskiej Krainie Serdecznosci - „Otworzyć Świat”

Michał Maliszewski   
sobota, 28 marca 2015 08:00

Plakat wydarzenia2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.

Z tej okazji SOSW proponuje  szereg działań, które odbędą się w terminie od 8 do 11 kwietnia pod hasłem TYDZIEŃ Z AUTYZMEM W RADZYŃSKIEJ KRAINIE SERDECZNOSCI - „OTWORZYĆ ŚWIAT”. W programie między innymi: akcja informacyjna dla mieszkańców, ankieta on-line, wykłady i konsultacje dla rodziców prowadzone przez specjalistów, dzień otwarty dla pracowników GOPS, MOPS, pracowników służby zdrowia i innych zainteresowanych. Szczegółowy program imprez poniżej.

 

Świątecznie w szczytnym celu - Wielkie Wicie!

Michał Maliszewski   
sobota, 28 marca 2015 08:00

Własnoręcznie przygotowane palmyTo już szóste Wielkie Wicie zorganizowane przez Gimnazjum nr 1.

Wydarzeniu przyświecają zawsze dwa cele – wspomnienie tradycji oraz niesienie pomocy tym najbardziej potrzebującym. Organizatorzy chcą również, by te ważne, świeckie wartości przetrwały i nie zanikły w dzisiejszych dynamicznych czasach.

Uroczystość otworzyła dyrektor Bożena Płatek: - Spotykamy się już po raz szósty, aby jednoczyć się wokół przede wszystkim tych, którzy ulegli cierpieniu duszy i ciała. Chcielibyśmy pochylić się nad tymi, którzy zmagają się z chorobami nieuleczalnymi. W ich drodze pomaga niezmiernie ojciec Filip Buczyński, franciszkanin, który prowadzi hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci – mówiła dyrektor.

 

XXX Światowe Dni Młodzieży tuż, tuż

Michał Maliszewski   
piątek, 27 marca 2015 08:00

Jerycho28 marca (sobota) w Siedlcach odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim organizuje tego dnia wspólny wyjazd. Start o godzinie 14.30 spod kościoła Trójcy Świętej, powrót natomiast odbędzie się około godziny 22.00. Koszt wyjazdu to 15 złotych.

Zgłoszenia przyjmuje ksiądz Mariusz Baran do 25 marca lub pod numerem 792 238 800.

Zachęcamy!

 

SymPaTycy na Lubelszczyźnie

Michał Maliszewski   
piątek, 27 marca 2015 08:00

SymPATycy16 marca w Kuratorium Oświaty w Lublinie została utworzona wojewódzka grupa SymPaTyków, czyli osób chętnych i gotowych do wspierania młodzieży w działaniach PaT.

Grupę Lubelskich SymPaTyków utworzyło ponad trzydzieści osób: nauczycieli, psychologów, dyrektorów szkół i burs oraz przedstawicieli samorządów. Honorową Przewodniczącą została Anna Szczepińska, Wicekurator Oświaty. Zaszczytne miejsce w grupie SymPatyków zajęła również Paulina Prokopiuk – lider młodzieży na Lubelszczyźnie. Do grupy dołączyli również przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Piotr Mackiewicz oraz Magdalena Iwańczuk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 następna > ostatnia >>

Strona 1309 z 1876