Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Miasto przystąpiło do grupy Zapiecek

Michał Maliszewski   
wtorek, 05 maja 2015 07:00

Prezes zarządu LGD Zapiecek, Katarzyna Krupska-GrudzieńPodczas VII sesji Rady Miasta została poddana pod głosowanie uchwała w sprawie przystąpienia miasta Radzyń Podlaski do lokalnej grupy działania „Zapiecek”.

„ZAPIECEK” jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i prawnych, w tym jednostek samorządu terytorialnego, o celach niezarobkowych, mającym na celu działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Miasto było już wcześniej członkiem LGD Zapiecek, lecz wystąpiło od członkostwa ze względu na strukturę gminy miejskiej. Od niedawna została zmieniona sytuacja prawna stowarzyszenia w której zapisano, że miasta do 20 tysięcy mieszkańców będą mogły korzystać ze wszystkich środków jakie są dostępne w ramach budżetu LGD Zapiecek.

 

Najważniejsze budynki w mieście praktycznie nieubezpieczone?

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 04 maja 2015 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas VII sesji Rady Miasta poruszony został temat kwoty ubezpieczeń za Oranżerię oraz basen miejski.

Radosław Grudzień, mieszkaniec Radzynia Podlaskiego startujący do Rady Miasta z komitetu LRA dopytywał burmistrza: - Skoro już audyty i inwentaryzacje kończą się w jednostkach budżetowych miasta to chciałbym zwrócić uwagę, że plac parkingu jest ubezpieczony na 88 tysięcy złotych, a budynek Oranżerii w którym mieści się Radzyński Ośrodek Kultury jest ubezpieczony 75 tysięcy złotych. Nie wiem, kto będzie odpowiadał, gdyby Oranżeria się spaliła. To samo dotyczy pływalni Aqua Miś. Wydaliśmy na tę pływalnie 13 milionów złotych jako obywatele tego kraju, jako mieszkańcy miasta 3 miliony złotych i ubezpieczona jest tylko na 3 miliony. Jeśli coś się z nią stanie Urząd Marszałkowski na pewno nie dołoży następnych 10 milionów złotych – mówił Radosław Grudzień.

 

Ulica Brzostówiecka chce odłączyć się od miasta

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 04 maja 2015 07:00

Radny Piotr Skowron20 Mieszkańców ulicy Brzostówieckiej złożyło na ręce radnego Piotra Skowrona pismo, w którym informują władze miasta, że wolą należeć do gminy niż miasta Radzynia Podlaskiego.

-My niżej podpisani mieszkańcy ulicy Brzostówieckiej zwracamy się do burmistrza i rady miasta z prośbą o możliwość odłączenia się od miasta i przyłączenia się do gminy Radzyń Podlaski – na ostatniej sesji Rady Miasta pismo przytoczył radny Skowron.

 

Święto Konstytucji 3 maja - Radzyń Podlaski 2015

Michał Maliszewski   
niedziela, 03 maja 2015 12:20

Składanie kwiatów pod pomnikiem - 3 maja 2015r.

 

Dzisiaj Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Mariusz Szczygieł   
sobota, 02 maja 2015 14:20

Jeśli jeszcze nie wywiesiłeś flagi, to wciąż możesz to zrobić. Dołącz do nas! Wywieś naszą flagę. Bądź dumny z Polski!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 następna > ostatnia >>

Strona 1297 z 1876