Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | czwartek, 28 maja 2015 17:31 | We wtorek zostanie wydany ostatni numer Magazynu Społeczno-Kulturalnego Grot.
Przypominamy, że gazeta miejska funkcjonowała od 1997 roku. Zdaniem burmistrza miasta Jerzego Rębka funkcjonowanie gazety jest zbędne, a zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na organizację imprez. Dwie dziennikarki w środę, 27 maja otrzymały wypowiedzenia oraz z tym samym dniem zostały zwolnione z obowiązku wykonywania pracy. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 28 maja 2015 07:00 | Wczoraj o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski odbyło się spotkanie władz Radzynia Podlaskiego z delegacją miasta partnerskiego na Węgrzech.
Na czele delegacji z Egyek stał burmistrz miasta Ferenc Szincsák. W Radzyniu przywitali go: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, wójt gminy Radzyń Wiesław Mazurek, zastępca burmistrza Tomasz Stephan, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, koordynator działań Piotr Sławecki, dyrektor MOSiR Grzegorz Szram oraz asystentka burmistrza Anna Wasak. Burmistrz powiedział kilka zdań o sobie, mieście, do którego przybyli goście i strukturze władzy administracyjnej w Polsce. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 28 maja 2015 07:00 | Wczoraj minął kolejny dzień obchodów 25 rocznicy reaktywowania samorządu terytorialnego powojennej Polsce.
Z tej okazji wewnątrz Urzędu Miasta Radzyń Podlaski odsłonięto płytę upamiętniającą to wydarzenie. Po przywitaniu zebranych gości przez włodarza miasta przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski przedstawił historię utworzenia tablicy: - Na początku tego roku zawiązał się społeczny komitet obchodów 25 lat samorządności, do którego zaprosiłem wszystkich chętnych. W skład tego komitetu weszli obecni samorządowcy z burmistrzem Jerzym Rębkiem na czele, który w roku dziewięćdziesiątym objął funkcję wójta gminy Radzyń Podlaski, a także Wiesław Mazurek, Tadeusz Pietras, Jacek Woźniak, Adam Adamski, Kazimierz Szynkaruk, Jakub Jakubowski – mówił przewodniczący Adamski. | | | Michał Maliszewski | | środa, 27 maja 2015 18:00 | Wczoraj od godzin popołudniowych pogoda dała się we znaki.
Najpierw duszno, później deszczowo, wietrznie i z piorunami. Niestety ta aura przyniosła ze sobą również szkody w postaci połamanych drzew, płotów, zerwanych banerów i podtopień. Strażacy w nocy z wtorku na środę nie próżnowali interweniując na terenie całego powiatu. W Radzyniu na skutek silnego wiatru zostały połamane drzewa przy pomniku Konstytucji Trzeciego Maja, w parku miejskim oraz na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1. W tym ostatnim przypadku wyłamany konar przewrócił się na boisko do piłki nożnej łamiąc przy tym ogrodzenie. | | Anna Wasak, Wydział Organizacyjno - Prawny UM | | środa, 27 maja 2015 07:00 | Obchody 25-lecia samorządu rozpoczęły się w niedzielę 24 maja uroczystą Eucharystią w kościele pw. Świętej Trójcy, sprawowaną pod przewodnictwem dziekana radzyńskiego ks. prał. Romana Wiszniewskiego.
- Aby służyć Ojczyźnie i Kościołowi, trzeba mocy Ducha Świętego, mocy i miłości wszystkiego, co polskie, co łączy się z nadzieją każdego Polaka – podkreślił w słowie wstęnym kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W koncelebrze uczestniczyli także ks. kan. Andrzej Kieliszek - proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy, ks. Henryk Och – proboszcz parafii św. Anny, a także ks. Mariusz Baran i ks. Michał Burdach z parafii Świętej Trójcy. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1284 z 1876 |