Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 08 czerwca 2015 07:00 | Budową instalacji solarnych w ramach projektu „Czysta Energia w Powiecie Radzyńskim” zajęła się teraz firma Antinus Sp. Z O.O. ze Skierniewic.
- Osiem ekip pracuje intensywnie na terenie Radzynia, a w przyszłym tygodniu kolejne grupy wchodzą na place budów – mówił Jerzy Rębek, włodarz miasta. – Takim znakiem szczególnym jest to, że firma bazuje bazuje na własnych pracownikach i nie zatrudnia podwykonawców, co daje szanse na sprawne i terminowe zrealizowanie zamówienia. Mam nadzieję, że będziemy mogli zakończyć ten cały proces sukcesem – spuentował włodarz. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 06 czerwca 2015 07:00 | SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO- WYCHOWAWCZY im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim przy ulicy ul. Sitkowskiego 1B zaprasza na PIKNIK RODZINNY.
Wydarzenie odbędzie sie 8 czerwca. W programie przewidziano: · 10.00 - 10.45: Przedstawienie muzyczne ,,Zaczarowany las” w wykonaniu nauczycieli SOSW w Radzyniu Podlaskim i rodziców - sala kina w Radzyńskim Ośrodku Kultury · 11.00 - 12.25: Wielki Turniej "SUPERMÓZG" dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli i przyjaciół. Zachęcamy! | | Monika Kitlińska, Jacek Świć | | sobota, 06 czerwca 2015 07:00 | 1 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej uczestniczyli w konferencji podsumowującej IX międzyszkolny konkurs zawodowy "Rok przed dyplomem".
Zawody odbyły się 7 maja w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. W etapie regionalnym konkursu wzięło udział 147 uczniów stanowiących 49 zespołów, reprezentujących 18 szkół technicznych województwa lubelskiego w 16 zawodach technicznych. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 06 czerwca 2015 07:00 | Jakiś czas temu otrzymaliśmy wiadomość od naszej Czytelniczki, w której porusza temat kina, a właściwie jego braku.
„Przynajmniej raz w tygodniu czytam jak burmistrz audytuje, rozlicza poprzedników, zmienia etaty, itd. w każdej właściwie sferze (przedszkola, biblioteka, PUK, ROK, teraz GROT). Mnie, i pewnie nie tylko mnie, interesuje jednak wizja modernizacji kina w Radzyniu. Czy potrzeba aż tak wiele, żeby zrobić kino, takie jak w Łukowie? Naprawdę wielu mieszkańców naszego powiatu jeździ do kina, tyle ze do Lublina i do Łukowa. Strona łukowskiego kina, łącznie z biletami online, dla mnie jest rewelacją” – czytamy w piśmie od Czytelniczki. Nie sposób się nie zgodzić z autorką tej wiadomości. Poprosiliśmy o odpowiedź burmistrza miasta Jerzego Rębka: | | Michał Maliszewski | | piątek, 05 czerwca 2015 07:00 | W środę, 3 czerwca o godzinie 10.00 na sali sportowej Szkoły w Białej władze gminy zorganizowały uroczyste obchody „25 lat Samorządności Gminy Radzyń Podlaski”.
Na to wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy pracownicy, radni, wójtowie oraz osoby bliskie samorządowi gminnemu w latach 1990-2015 r. Uroczysta sesja rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Gośćmi honorowymi na wydarzeniu byli: starosta Lucjan Kotwica, burmistrz Jerzy Rębek, poseł na sejm Marcin Duszek, komendant radzyńskiej jednostki policji Jerzy Czebreszuk, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, wójt gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj, pierwszy przewodniczący Rady Gminy Radzyń Podlaski Władysław Kowalczyk a także księża parafii powiatu radzyńskiego oraz radni powiatowi i gminni. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1280 z 1876 |