Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | poniedziałek, 15 czerwca 2015 07:00 | 14 maja uczniowie Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadami Komunalnymi w Adamkach w ramach prowadzonej przez Urząd Miasta Radzyń Podlaski edukacji ekologicznej.
Uczniowie dowiedzieli się, czym jest odpad komunalny, co się z nim dzieje po wrzuceniu do kosza w domu, jaka jest jego droga, a także jak można go odzyskać jako dobry surowiec. Gości zakładu oprowadzał Adam Borowik. Nastolatkowie przeszli całą drogę, od wagi najazdowej, poprzez miejsce dostraczania odpadów zmieszanych i segregowanych, sortownię, separator do metalu i puszek, belarkę, pryzmy z bioodpadami, kończąc na składowisku. | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 15 czerwca 2015 07:00 | Wczoraj (14 czerwca) na dziedzińcu pałacowym odbył się festyn integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” pod hasłem „Kolor tęczy dla każdego”.
Dla mieszkańców Radzynia oraz podopiecznych stowarzyszenia na scenie zdecydowali się wystąpić: Grupa Taneczna „Shockwave Dance,” maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek”, uczniowie z Zespołu Szkół w Ulanie, wychowankowie Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy na osiedlu Bulwary, Uchodźcy z Ukrainy mieszkający w Bezwoli i Łukowie, WTZ Kolembrody, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Karolina ze swoją grupą z tańcem „Djembel”, WTZ Kock z niewidomym piosenkarzem Grzegorzem Fijałkowskim, reprezentacja z SOSW w Radzyniu Podlaskim, Świetlica Środowiskowa „Tymko”, a także dzieci z radzyńskiego szpitala. | | Michał Maliszewski | | sobota, 13 czerwca 2015 07:00 | Miasto Radzyń Podlaski zachęca do wzięcia udziału w mini konkursie ekologicznym pt. „Segregator 2015”.
Pięć osób, które jako pierwsze wyślą na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. hasło krzyżówki otrzymają ekologiczne upominki! Poniżej krzyżówka i pytania z zakresu ekologii i segregacji odpadów. Powodzenia! | | | Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | sobota, 13 czerwca 2015 07:00 | Kompostowanie to ekologiczny, tani i prosty sposób pozbycia się odpadów tzw. biodegradowalnych (resztek jedzenia, skoszonej trawy itd.).
Odpady kuchenne umieszcza się w drewnianym lub plastikowym kompostowniku, a po ok. roku zmieniaja się one w czysty, żyzny nawóz. Nawóz, który otrzymujemy wyglądem przypomina czarną ziemię o przyjemnym zapachu. Kompostowniki nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, mogą zatem zostać umieszczone przy domu lub ogrodze. CO KOMPOSTUJEMY? | | Michał Maliszewski | | piątek, 12 czerwca 2015 07:00 | W naszym mieście powstanie nowy blok mieszkalny.
Inwestorem jest Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Blok stanie przy ulicy Chmielowskiego 7 (naprzeciwko przedszkola, obok placu zabaw filii Szkoły Podstawowej nr 2), a plac budowy został przekazany firmie budowlanej w poniedziałek. Planowany termin wykonania szacuje się na koniec czerwca 2016 roku. Budynek będzie trzypiętrowy, natomiast łączna liczba mieszkań wyniesie 24. Wśród nich 20 lokali będzie 60-cio metrowych i 4 - 40 metrowe. Pojawiły się jednak głosy, że w przetargu została wyłoniona firma z niekorzystną ofertą cenową. Oto, co na ten zarzut ma do powiedzenia Zbigniew Ostapowicz, prezes Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1277 z 1876 |