Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 23 czerwca 2015 07:00 | Ponad rok temu ten teren zarastał chaszczami, a w ubiegłą niedzielę mieszkańcy Marynina w końcu doczekali się swojej świetlicy.
21 czerwca odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przy nowym gminnym obiekcie w Maryninie. Wydarzenie było połączone z piknikiem rodzinnym jaki odbył się tuż za świetlicą. W nowopowstałym budynku znajduje się duże pomieszczenie przeznaczone na salę spotkań oraz mniejsze z zamierzeniem stworzenia tam siłowni. Oprócz tego świetlica wyposażona jest w aneks kuchenny oraz toalety (więcej informacji na temat obiektu i budowy znajdziecie tutaj!). | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 22 czerwca 2015 07:00 | 
| | Mariusz Szczygieł | | sobota, 20 czerwca 2015 14:03 | Premiera w TVP Historia! Historia żołnierza AK – Rudolfa Probsta, który z rozkazu podziemia zostaje Unterscharfhurerem SS w Sanoku. Fabularyzowany film dokumentalny jest „relacją z przesłuchań” Rudolfa Probsta w UB tuż po zakończeniu wojny.
Dzisiaj, 20 czerwca o godz. 19:45. Oskarżono go o kolaborację z Niemcami. Tymczasem świadectwa żołnierzy ruchu oporu świadczą o zupełnie innym charakterze działalności „SS-mana”. Polaka o niemieckim nazwisku, którego rodzina podpisała folkslistę zwerbował do współpracy komendant obwodu AK Sanok – kpt. Adam Winogrodzki. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 20 czerwca 2015 07:00 | Wczoraj (19 czerwca br.) kilka minut po godzinie 15-stej odbyło się Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkoleniowego 2014/2015 w OHP połączone z otwarciem wyremontowanej auli w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim.
Uroczystość tą honorowym patronatem objął komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy komendant Marian Najdychor. Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem gości i uroczystym przecięciem wstęgi, którego dokonali: komendant główny OHP Marian Najdychor, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, kierownik szkolenia i wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim Andrzej Pawlina, tegoroczny absolwent OHP Hubert Bajda oraz wojewódzki komendant OHP Anna Szymala. Tuż przed wejściem na świeżo wyremontowaną salę odbyło się poświęcenie obiektu przez lubelskiego kapłana. | | Michał Maliszewski | | sobota, 20 czerwca 2015 07:00 | Po zamknięciu Magazynu Społeczno-Kulturalnego Grot pojawiły się głosy odnośnie sprzedaży pisma w prywatne ręce.
Na IX sesji Rady Miasta radny Jakub Jakubowski w punkcie „wolne wnioski i zapytania” postanowił dowiedzieć się, czy prawdą jest chęć odsprzedania magazynu i renomy, jaką przez 18 lat wyrobiła sobie gazeta miejska: - Dotarły do mnie informacje dotyczące planów sprzedaży dwutygodnika Grot, który już zakończył swoje wydawanie przez Radzyński Ośrodek Kultury w prywatne ręce. Jest to gazeta z 18-letnim dorobkiem, o ugruntowanej pozycji, w związku z czym tytuł ma sporą wartość. Właścicielem i wydawcą był ROK, natomiast zarządzeniem burmistrza magazyn po wyczerpaniu formuły przestaje być wydawany, więc chciałbym na ręce przewodniczącego złożyć wniosek - gdyby zaistniała sytuacja, że pojawiłby się ktoś chętny na to wydawnictwo, by to przejęcie zostało podniesione pod obrady Rady Miasta – mówił radny Jakub Jakubowski. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1273 z 1876 |