Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Byłeś już na grzybobraniu? Warto!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 05 października 2015 07:00

Duży okaz prawdziwkaW niedzielę zgłosił się do nas Tadeusz Kutrzepa - mieszkaniec Marynina, by pochwalić się znalezionym przez siebie grzybem.

Okaz to nie byle jaki – to prawdziwek ogromnych rozmiarów!  Znalazca powiedział nam, że nie zdradzi, w którym lesie udało mu się go znaleźć - Każdy ma swoje sekretne miejsca i zachowuje je dla siebie - stwierdził. Grzybiarz spuentował, że najprawdopodobniej znaleziony okaz zostanie zjedzony w czasie wieczerzy wigilijnej jako dodatek do kapusty. Jedno jest pewne, że grzyb zwany „prawdziwkiem” ma znaczne rozmiary bowiem ważył 747 gram, a jego średnica wynosiła 25 centymetrów! Tyle samo miał wysokości. Rósł sobie pod drzewem.

 

Za nami III edycja „Czerwonego Jabłuszka”

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 05 października 2015 07:00

Występy w Branicy RadzyńskiejWczoraj (niedziela, 4-ego października), przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Branicy odbyło się III Branickie Święto Owoców i Warzyw „Czerwone Jabłuszko”.

Śmiało można powiedzieć, że to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców – nie tylko Branicy – ale całej gminy Radzyń Podlaski. Organizatorem tego święta jest Stowarzyszenie Ziemi Branickiej, natomiast zadanie współfinansuje Powiat Radzyński, którego na wczorajszym wydarzeniu reprezentowali starosta Lucjan Kotwica oraz wicestarosta Jan Gil. Oprócz włodarzy powiatu wczorajszą imprezę uświetnili: - sekretarz stanu w MEN Tadeusz Sławecki, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, komendant PPSP Mirosław Walicki, radna RG Radzyń Danuta Fijałek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Ewa Luty.

 

Radzyńska Paraolimpiada 2015 - zobaczcie jak było!

Beata Szczeszek   
poniedziałek, 05 października 2015 07:00

Paraolimpiada 2015III Radzyńska Paraolimpiada, organizowana przez Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”, już za nami.

Imprezę rozspiewał hymnem Stowarzyszenia Jacek Musiatowicz z synem Michałem, a po kilku słowach pani prezes Sylwi Marczuk, rozpoczęły się gry i zabawy.

100 zawodników brało udział w wielu konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli z: Prywatnego Przedszkola „Biedroneczka”, Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół w Ulanie, DŚD w Radzyniu Podlaskim, 1 LO w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół w Białce i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim. Nie można również pominąć nauczycieli i dyrekcji z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, którzy również brali czynny udział i udostępnili salę.

 

Kto i po co lata helikopterem nad naszymi głowami?

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 04 października 2015 09:32

Śmigłowiec w locie nad RadzyniemOd soboty na radzyńskim niebie możemy oglądać przeloty małego helikoptera.

W zasadzie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo śmigłowce co jakiś czas pojawiają się nad nami, ale ten jest wyjątkowo uparty... Lata tuż nad naszymi głowami - co się często nie zdarza, zatacza ósemki i coś fotografuje. Ale po co?

Tajemniczy helikopter fruwa nad Radzyniem na zlecenie PGE Dystrybucja S.A. Jest wyposażony w kamery termowizyjne i kamery wysokiej rozdzielczości, które w trakcie przelotu dokonują inspekcji linii energetycznych. Sprawdzany jest przebieg linii i aktualizowane są ich współrzędne geograficzne. Loty nad naszym miastem mogą potrwać do środy.

Poniżej kilka zdjęć z lotu nad miastem i po lądowaniu maszyny.

 

Dokopiny 2015

Michał Maliszewski   
sobota, 03 października 2015 07:00

Publiczność zgromadzona na DokopinachW niedzielę 27 września w Olszewnicy odbyły się IX Jesienne Spotkania z Tradycją - DOKOPINY 2015.

W imprezie wzięło udział piętnaście zespołów z powiatów: lubartowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. W konkursie na najsmaczniejszą jesienną potrawę jury w składzie: Małgorzata Tokarska - ZSP w Radzyniu Podl., Urszula Sawczuk,  Katarzyna Gajownik- Łazuga - ODR w Radzyniu Podl., Aneta Lis - GOK i Marek Grochowski - ODR wyróżniło „Jednolatki” z Miłkowa za „kociołek miłkowski”. III miejsce przyznano Zespołowi Śpiewaczemu z Tchórzewa za „babkę marchwiową”. Grupa Wokalna przy Muzeum w Woli Osowińskiej uplasowała się na II miejscu z „woleńskimi golasami”. I miejsce zdobyła „zupa marchwiowa” przygotowana przez Zespół Śpiewaczy z Olszewnicy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 następna > ostatnia >>

Strona 1234 z 1876