Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Dariusz Gałan reprezentantem województwa w OPS

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 października 2015 07:00

Dariusz GałanKoncepcja powołania Obywatelskiego Parlamentu Seniorów została zgłoszona 16 grudnia 2013 r. przez ówczesną Marszałek Sejmu RP Ewę Kopacz. Utworzenie OPS uznano za priorytet działania środowiska senioralnego w Deklaracji Końcowej II Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

1 października 2015 r. w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, pod honorowym patronatem Marszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy – Błońskiej, przy wsparciu Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej pod przewodnictwem posła Michała Szczerby oraz Kancelarii Sejmu. Wśród ok. 450 delegatów do OPS znalazł się również reprezentant woj. lubelskiego – radzynianin, rektor i założyciel radzyńskiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Dariusz Gałan.

 

Zakończenie IV Dni z Aniołami 2015 w SOSW

Michał Maliszewski   
środa, 07 października 2015 07:00

Podczas ostatniego Dnia z AniołamiZa nami ostatni dzień obchodów IV Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Sękowskiej, który odbył się w poniedziałek.

Punktem kulminacyjnym tego dnia była Msza Św. koncelebrowana przez ks. prałata Romana Wiszniewskiego, proboszcza parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim oraz ks. Henryka Ocha, proboszcza parafii pw. św. Anny.

W uroczystościach uczestniczyli: Marcin Czyżak, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego reprezentujący Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego, Jan Gil, wicestarosta radzyński, Jerzy Rębek, burmistrz miasta Radzyn Podlaski, Krystyna Dobrowolska, wójt gimny Czemierniki, Ewa Grodzka, dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim, Cezary Czarniak,  dyrektor Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Beatę Żurawską Polkowską, dyrektora  Zespołu Szkól Rolniczych w Woli Osowińskiej reprezentowała Ewa Stankiewicz, Anna Michalak, kierownik Wydziału Edukacji  w Starostwie Powiatowym,  Agata Pasek, inspektor ds. turystyki w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, dr Joanna Kowalik, z Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim, Agnieszka Włoszek, dyrektor MOSiR, Krystyna Wetoszek, kierownik GOPS z Komarówki Podlaskiej, a także rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Radzynia Podlaskiego.

 

Uczniowie z Kępek cały czas aktywni

Michał Maliszewski   
środa, 07 października 2015 07:00

Zdjęcie grupoweJednego dnia pomagają w sprzątaniu świata, a za kilka dni bawią się na wycieczce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kępkach tegoroczną akcję Sprzątania Świata uczcili w szczególny sposób. Przygotowali hasła zachęcające do ochrony przyrody i zorganizowali happening dla młodszych kolegów ze szkoły. Kolorowy i głośny przemarsz uczniów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.  Hasła jakie nam towarzyszyły to: „Czyste powietrze, lasy i wody to są zalety naszej przyrody”, „Śmieci  mniej Ziemi lżej”, „Wszystkie dzieci segregują śmieci”, „Wyłącz zbędną żarówkę a oszczędzisz niejedną złotówkę”, Ziemia to piękna planeta – nie niszcz jej”, „Dbaj o środowisko bo inaczej będzie z niego wysypisko”. Jesteśmy przekonani, ze dzięki tej akcji ochrona przyrody i jej zasobów stanie się wszystkim jeszcze bardziej bliska.  

 

Konkurs na najlepsze logo MOSiR. Czas - start!

Michał Maliszewski   
wtorek, 06 października 2015 07:00

Plakat konkursowyMasz talent artystyczny i pomysł na logo MOSiR? Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Poniżej przedstawiamy pełny regulamin konkursu:

I. Informacje ogólne

  1. Organizatorami Konkursu są:

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim

- Miasto Radzyń Podlaski

 

Chcą przenieść bibliotekę z nowej lokalizacji!

Michał Maliszewski   
wtorek, 06 października 2015 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek z dyrektorką i pracownikami bibliotekiPonad dwa lata temu uroczystym przemarszem z pałacu Potockich do nowej siedziby pracownicy wraz z Radzynianami otworzyli nowy budynek Biblioteki Miejskiej przy ulicy Armii Krajowej 5 (film z tej akcji znajdziecie na końcu artykułu).

Jak informuje najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Radzyń w planach jest zmiana nowopowstałego budynku dotychczasowej biblioteki na cele związane z szeroko rozumianą opieką społeczną. Na dodatek umowa notarialna dotycząca zmiany przeznaczenia obiektu została podpisana już 29 września przez starostę radzyńskiego Lucjana Kotwicę oraz burmistrza Jerzego Rębka. Głównym argumentem jakim posługuje się włodarz miasta jest to, że księgozbiór nie może się pomieścić w budynku, w którym teraz się znajduje. Ponad 15 tysięcy książek zostało przeniesionych do jednej z sal pałacowych. Przypominamy również, że Jerzy Rębek często wspominał, że błędem jest wyprowadzanie biblioteki z pałacu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 następna > ostatnia >>

Strona 1233 z 1876