Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 05 stycznia 2016 08:00 | 15 grudnia 2015 roku w Parczewie odbył się rejonowy etap IX Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna – do Wiednia".
W olimpiadzie wzięło udział 23 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z rejonu Oddziału Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie. Z radością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim - Mateusz Siudaj i Rafał Uss - zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Mateusz i Rafał są uczniami II Liceum Ogólnokształcącego klasy pierwszej o profilu prawno-administracyjnym. Etap wojewódzki odbędzie się 22 marca 2016 r. | |
| Michał Maliszewski | | wtorek, 05 stycznia 2016 08:00 | Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu nagrodzono 8 osób wyróżniających się w dziedzinie sportu.
Nagrodę pieniężną oraz statuetkę otrzymał trener i prezes Młodzieżowego Klub Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do Łukasz Ciężki. Statuetki otrzymali: prezes UKS Sprint Ulan-Majorat Wiesław Zienkiewicz, trener w Międzyszkolnym Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym Technik-Orion Waldemar Podsiadły, dwóch trenerów z Ludowego Klubu Sportowego Orlęta Spomlek Dariusz Wołek i Rafał Borysiuk, trener w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpijczyk” Grażyna Głowacka, nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej Grzegorz Mickiewicz oraz sekretarz Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Marek Frączek. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:00 | Wojciech Rzepka oraz Mateusz Odrzygóźdź postanowili przyłączyć się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na licytację przekazali grafikę wypaloną ręcznie w drewnie.
Obraz wykonany techniką pirografii przedstawia Mateusza Odrzygóździa "Lotara" (Mistrza Świata Football Freestyle) podczas akrobacji z piłką. Pierwotne zdjęcie zostało wykonane przez Łukasza Chmiela, a na drewno przeniósł je Wojciech Rzepka. - W tym roku zdecydowaliśmy się wziąć czynny udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy na Waszą pomoc – napisali pod załączonym filmem autorzy. | | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:00 | W 2016 roku nie trzeba będzie się już zastanawiać nad tym, która apteka dyżuruje w święta i w nocy.
Sprawa jest prosta. Uchwałą Rady Powiatu Radzyńskiego dyżury nocne i świąteczne w okresie od 4 stycznia 2016 r. do 01 stycznia 2017r. pełni apteka "PHARMACON" przy ul. Ostrowieckiej 10 w Radzyniu Podlaskim, która od początku swojego funkcjonowania w naszym mieście była i tak otwarta całą dobę. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:00 | W Radzyńskim Ośrodku Kultury nagłośnienie do sali widowiskowo-kinowej jest już na wysokim poziomie.
Teraz burmistrz poinformował, że ma zamiar zmierzyć się z kolejną bolączką, jaką zauważają odbiorcy wydarzeń scenicznych w naszym mieście. Światła estradowe, jakie posiada ROK są już wysłużone, pracują głośno i ich wiek powoduje, że odstają technologią od teraźniejszych. Sterowniki do zarządzania lampami są przestarzałe i bardziej przypominają złom niż urządzenie sterujące. Burmistrz Jerzy Rębek poinformował, że jeszcze w tym roku upora się z tym problemem. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1191 z 1876 |