Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Tomasz Frączek | | piątek, 08 stycznia 2016 08:00 | 
| |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 07 stycznia 2016 08:00 | 18 grudnia 2015 roku w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się już drugi, tzn. okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach.
Decyzją Komitetu Okręgowego Anna Hukaluk – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, nagrodzona na wcześniejszym etapie za pracę „Dziennikarz w służbie lokalnej społeczności”, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego. Anna znalazła się w dziesiątce najlepszych medioznawców w województwie lubelskim. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 07 stycznia 2016 08:00 | Około 3 lata temu mieszkańcom bloku przy ul. Ostrowieckiej 18 został odebrany mały parking umieszczony tuż przy budynku (przy skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Dąbrowskiego).
W roku 2001 ten teren był własnością miasta, którą ówczesny burmistrz postanowił sprzedać Powiatowi Radzyńskiemu. Po 11 latach, we wrześniu 2012 roku starostwo sprzedało działkę prywatnemu przedsiębiorcy. Mieszkańcom pozostało 5 metrów chodnika i czuli się tak, jakby zostali odgrodzeni od miasta. Teren zyskał miano prywatnego, aż do ostatnich dni, kiedy burmistrz Jerzy Rębek postanowił podjąć decyzję o zakupie działki. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 07 stycznia 2016 08:00 | 2 stycznia opublikowaliśmy na łamach naszego portalu artykuł, w którym pisaliśmy, że budowa skateparku jednak się nie odbędzie (tutaj!).
Burmistrz tłumaczył się wtedy brakiem środków na taki cel. Wielkim zdziwieniem było dla nas, gdy kilka dni później otworzyliśmy stronę internetową Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, a tam ukazała się informacja, że jednak plac dla miłośników sportów ekstremalnych zostanie wybudowany ale… w 2017 roku! Okazało się, że miasto Radzyń Podlaski zrealizuje wspólny projekt wraz z Lokalną Grupą Działania „Zapiecek”. Włodarz Radzynia na łamach witryny miejskiej informuje, że nie zapomniał o słowie, jaki dał młodym ludziom, którzy przyszli z petycją o budowę skateparku: | | Michał Maliszewski | | środa, 06 stycznia 2016 15:25 | 
| |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1189 z 1876 |