Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Mariusz Szczygieł | | sobota, 16 stycznia 2016 12:45 | Czy można objechać świat na rowerze?
Można! Niecodzienny gość udowadnia, że jest to do zrobienia. Wczoraj na radzyńskim ORLENie zatrzymał się Jimbo Hiromu - 35-letni Japończyk, który na swoim jednośladzie przemierza nasz glob. Swoją podróż rozpoczął w 2009 roku. Porzucił pracę w agencji turystycznej w Kanagawie (Japonia) i ze Stambułu (Turcja) wyruszył w drogę. Jak sam o sobie mówi - Jest bardzo ciekawy świata i chce zobaczyć, i poznać życie zwykłych ludzi żyjących w różnych kulturach. Obecny etap podróży rozpoczął w Indiach i na rowerze jedzie już rok i siedem miesięcy. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 16 stycznia 2016 08:00 | Jesteś uczniem klas IV- VI? Weź udział w teście wiedzy ekologicznej! Aby dobrze się przygotować, powtórz materiał z przyrody i zajrzyj na stronę Urzędu Miasta: www.radzyn-podl.pl. Zdobądź jak największą ilość punktów, przejdź do II etapu. Wygraj i zgarnij super nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski!
| | Michał Maliszewski | | piątek, 15 stycznia 2016 20:28 | To już pewna informacja!
Podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nazbieraliśmy 27 559,44 zł w tym 8 010,00 zł z licytacji! Świetny wynik! Na poprzednim 23 Finałe udało się zebrać 20 823,05 zł (w tym 6 300 zł z licytacji), natomiast dwa lata temu 18 617,36 zł. Radzynianie pokazali, że lubią pomagać i robią to szczodrze. Dziękujemy - w imieniu wolontariuszy, całego radzyńskiego sztabu działającego w tym roku przy I LO i całej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto pomagać! | | | Mariusz Szczygieł | | piątek, 15 stycznia 2016 18:23 | Padający dzisiaj śnieg spraliżował ruch na naszych drogach. Dosłownie.
Kilkadziesiąt minut trwało wyciąganie z rowu ciężarówki, która około godz. 16, 15 stycznia br. wjechała do rowu w Tchórzewie. Krajówka była zablokowana. Korek w stronę Radzynia sięgał Bork. Wcześniej z tego samego rowu, kilkaset metrów dalej, wyciągnięto samochód osobowy. Chociaż śnieg już nie pada, to uważajcie. Na drogach nie jest dzisiaj łatwo... | | Michał Maliszewski | | piątek, 15 stycznia 2016 08:00 | Tradycyjnie już od kilkunastu lat Gminny Ośrodek Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej organizował Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
10 stycznia 30 wolontariuszy pomimo zimna wyruszyło w teren z puszkami. Wspomagani przez nauczycieli, rodziców i znajomych – w sumie 45 osób. Niezmiennie od lat szefem sztabu był dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej – Andrzej Kosek. Dziś już znamy wyniki ich pracy. Zebrana kwota wyniosła 17.653,46 zł + około 55 zł w walucie obcej. Na tą kwotę złożyły się pieniądze zebrane do puszek oraz z licytacji gadżetów WOŚP i loterii. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1185 z 1876 |