Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 13 kwietnia 2016 07:00 | Wszyscy wiemy, jak ważną umiejętnością jest poprawne posługiwanie się językiem ojczystym.
Człowiek, który chce być postrzegany jako kulturalny i wykształcony, niewątpliwie powinien dbać o to, jak się wypowiada. Z tajnikami mowy polskiej mogli się zmierzyć uczniowie szkół średnich 7 kwietnia 2016 w czasie IV Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Katedra Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wojewoda Lubelski i Starosta Krasnostawski. W finale konkursu brały udział dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim: Julia Kłos z kl. I b, przygotowywana przez Renatę Kwasek i Adrianna Gawryszuk z kl. I d, przygotowywana przez Małgorzatę Wójcik. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 13 kwietnia 2016 07:00 | Kolejny - tym razem międzynarodowy sukces odnieśli wychowankowie Klubu Miłośników Fotografii "ZOOMIK" prowadzonego od kilku lat przez pasjonata fotografii Janusza Wlizło.
Prace czworga Zoomików Julii Targońskiej lat 11 - SP 1, Oliwii Wlizło lat 10 - SP 2, Klaudii Miszczuk lat 13 - Gimnazjum 1, Dominiki Matuszewskiej lat 14 - Gimnazjum 1 decyzją jury przeszły do finałowego II etapu jubileuszowej XV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2016, kwalifikując się na pokonkursową wystawę finałową. Tam wydrukowane w formacie 50x70 cm, oprawione w pasportou i ramę będą rywalizowały o zwycięstwo i liczne nagrody finansowe oraz rzeczowe. Choć wychowankowie Janusza Wlizło wielokrotnie już byli nagradzani na różnej rangi konkursach, także ogólnopolskich i łącznie już 44 prace znajdowały uznanie jury, to jest pierwszy tak prestiżowy międzynarodowy sukces młodych fotografików z Radzynia Podlaskiego. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 12 kwietnia 2016 07:00 | W imieniu Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego XXX-lecia w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Międzyrzeckiej zapraszamy wszystkich członków ROD na Walne Zebranie.
Odbędzie się ono 23 kwietnia br. w sobotę o godzinie 14.45 w sali konferencyjnej radzyńskiego Urzędu Miasta. Serdecznie zapraszamy. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 12 kwietnia 2016 07:00 | Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w konkursach powiatowych poświęconych Osobie Ojca Świętego, organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim w rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Konkurs odbył się 7 kwietnia 2016 roku, natomiast skierowany był do gimnazjalistów i licealistów całego powiatu i oceniany w dwóch kategoriach wiekowych. Gimnazjaliści sprawdzili się zarówno w recytacji utworów poetyckich i prozatorskich, jak i tworzeniu tekstów literackich. | | Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | wtorek, 12 kwietnia 2016 07:00 | Oprócz wartości ekologicznych i ekonomicznych Miasto Radzyń Podlaski przygotowało dodatkowe bonifikaty dla osób, które segregują śmieci i płacą terminowo!
Spośród wszystkich osób segregujących odpady i płacących za śmieci terminowo wylosowano 3 osoby, które otrzymały upominki opatrzone logo „RADZYŃ SEGREGUJE!”, ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski. Szczęśliwcy zostali poinformowani o losowaniu i nagrodach telefonicznie. Odbiór upominków odbył się w dniu dzisiejszym w tut. urzędzie. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1147 z 1876 |