Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 27 kwietnia 2016 07:00 | Za nami już dziewiąta edycja konkursu, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych, prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci i młodzieży. Jak zawsze zorganizowany został przez Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie.
Tym razem organizatorzy gościli reprezentantów z powiatu siedleckiego, chełmskiego, bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. W tym roku zaprezentowało się 32 solistów i 8 zespołów muzycznych. Pod fachowym okiem komisji artystycznej: przewodniczącej Diany Świder - wokalistki, trenera wokalnego i kompozytorki, na co dzień występującej u boku Beaty Kozidrak w zespole „BAJM”, Katarzyny Grabowskiej - magistra sztuki muzycznej, chórmistrza, chórzystki z pierwszego składu Piotra Rubika,oraz Małgorzaty Stepuch - nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach, uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. | |
| Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | środa, 27 kwietnia 2016 07:00 | "Listy dla Ziemi" to kolejna akcja edukacji ekologicznej Miasta Radzyń Podlaski wśród uczniów szkół podstawowych w naszym mieście.
Głównym elementem akcji było napisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane były do dorosłych. Listy pisali uczniowie klas III- VI ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Radzynia Podlaskiego na specjalnym papierze listownym wykonanym z makulatury, który otrzymali od Fundacji Ekologicznej ARKA. W akcji wzięło udział 730 uczniów. Pisanie listów przez dzieci zostało poprzedzone prelekcjami zorganizowanymi przez Miasto oraz P.E.C. w Radzyniu Podlaskim o tematyce ekologicznej pod hasłem "Radzyńską misją walka z NISKĄ EMISJĄ". Spośród wszystkich prac wybrano 7 najlepszych. Niestety tylko 3 z 7 weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy "List dla Ziemi", zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko Białej. | | Michał Maliszewski | | środa, 27 kwietnia 2016 07:00 | 26 kwietnia w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego sp. z o.o. (ZZOK) nastąpiło podpisanie umowy na realizację budowy kompostowni.
Przetarg został roztrzygnięty i wiemy, że wykonawcą przedsięwzięcia w systemie zaprojektuj i wybuduj jest przedsiębiorstwo AK NOVA Sp. z o.o. z Poznania, które przy podpisaniu umowy reprezentował Andrzej Bednarek, prezes zarządu. Ze strony ZZOK umowę podpisał prezes zarządu Jerzy Kułak. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 26 kwietnia 2016 07:00 | 30 października 2014 roku na łamach naszego portalu poinformowaliśmy, że w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Wisznickiej i Lubelskiej powstanie park handlowy (cały artykuł znajdziecie tutaj!)
Od tamtego czasu zmieniło się tylko jedno – data otwarcia. Inwestor zapewniał wtedy, że obiekt ruszy pełną parą już pod koniec 2015 roku. Informujemy, że planowana data otwarcia parku handlowego przewidziana jest na IV kwartał bieżącego roku! Już w 2006 roku została podjęta uchwała, która pozwalała na przeznaczenie terenu między ulicą Wisznicką, a ul. Lubelską na działalność usługowo-handlową i budowę obiektów powyżej 2000 m2. Dzięki tej uchwale rozpoczął się proces scalania gruntów. W jej wyniku właścicielem obszernej działki została osoba prywatna. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 25 kwietnia 2016 07:00 | ,,LAS PEŁEN ENERGII’’ - pod takim hasłem w środę 20 kwietnia 2016 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w drugiej edycji akcji prowadzonej przez PGE Dystrybucja S.A. we współpracy z Lasami Państwowymi reprezentowanymi przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski.
Akcja ma charakter proekologiczny i wychowawczy, a polega na sadzeniu lasu przez młodzież. Do akcji szkoła została włączona po raz pierwszy w ubiegłym roku przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski i PGE Dystrybucja - oddział Lublin. Jest to jednocześnie forma kontynuacji trwającej od kilku lat współpracy liceum z Nadleśnictwem. W tym roku został posadzony młodnik drzew liściastych w Płudach (około 2,5 tys. sadzonek: jarząb, głóg, śliwa ałycza, bez, trzmielina klon-jawor, lipa). W działaniach proekologicznych brali udział nie tylko uczniowie, leśnicy i energetycy, ale także władze lokalne, dyrekcja szkoły, wychowawcy i opiekunowie młodzieży. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1140 z 1876 |