Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 03 maja 2016 13:20 | 
| |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 02 maja 2016 07:00 | Druga tegoroczna „Sowia Noc” odbyła się 29 kwietnia w Wohyniu.
Impreza została zorganizowana wspólnie przez: Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski oraz Gminę Wohyń i Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Podobnie jak w łukowskich edycjach zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. W spotkaniu z sowami uczestniczyło ponad 160 osób, nie licząc organizatorów. Wicedyrektor ZS w Wohyniu Barbara Banaszczyk rozpoczęła spotkanie, witając wszystkich przybyłych na wohyńską „Sowią Noc”. Po krótkim wstępie usłyszeliśmy prelekcję prezentującą krajowe sowy, którą wygłosiła Katarzyna Daniłkiewicz-Niewęgłowska. Następnie o metodach badań i ochrony sów opowiadała Sylwia Anna Zgorzałek. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 02 maja 2016 07:00 | 
| | | Michał Maliszewski | | sobota, 30 kwietnia 2016 07:00 | Już po raz czwarty w ramach akcji „My z biało-czerwonej, biało-czerwona z nas!” uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich oraz zaproszeni goście ułożyli na boisku szkolnym wielki symbol narodu polskiego.
Pomogły im w tym delegacje ze szkół podstawowych z terenu miasta. Uczestnicy ubrani w białe i czerwone koszulki stworzyli żywą flagę Polski. Jak co roku głównymi celami tego wydarzenia jest: podkreślenie postawą szacunku dla Biało-Czerwonej, integracja społeczności szkolnych naszego miasta, wyrażenie patriotyzmu oraz świętowanie Dnia Flagi - 2 maja. Po uśmiechach uczniów można było wywnioskować, że nie trzeba ich namawiać do włączania się w tę akcję. Wydarzenie rozpoczęło się tanecznym korowodem poloneza kompozycji Wojciecha Kilara. Tegoroczna edycja "Biało-Czerwonej" odbyła się wczoraj 29 kwietnia o godzinie 12.00 | | Tomasz Manko Pastor Zboru KCHWE w Radzyniu Podlaskim | | piątek, 29 kwietnia 2016 07:00 | 30 kwietnia 2016r. (sobota) o godz. 17.00 w ramach realizowanego przez Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskimprojektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem dziedzictwa żydowskiego w powiecie radzyńskim: żydowskie obrzędy i zwyczaje religijne” odbędzie się prezentacja Wieczerzy Paschalnej połączona z degustacją tradycyjnych potraw oferowanych w trakcie święta Pesach wraz z okolicznościowym wykładem.
Celem projektu jest zachowanie pamięci oraz śladów obecności kultury żydowskiej na terenie ziemi radzyńskiej poprzez organizację serii wykładów dla osób zainteresowanych tą tematyką, spotkań odtwarzających niektóre religijne obrzędy i zwyczaje żydowskie połączone z degustacją tradycyjnych potraw, koncert muzyki żydowskiej wraz z wykładem na temat roli uwielbienia Boga w życiu religijnym, wycieczka szlakiem cmentarzy żydowskich na terenie powiatu radzyńskiego, spotkania z przedstawicielami narodowości żydowskiej, udostępnienie treści Księgi Pamięci Żydów Radzyńskich poprzez przetłumaczenie wybranych fragmentów oraz wydanie okolicznościowego folderu. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1138 z 1876 |