Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | czwartek, 28 lipca 2016 07:00 | W naszym mieście nadal są drogi, które wymagają natychmiastowego remontu.
Jedną z nich jest ul. Nadwitnie po której jazda autem może skończyć się w warsztacie samochodowym. Ta droga od dawna potrzebuje remontu, dlatego spacerując po niej radzimy patrzeć pod nogi. Niedawno zwróciła się do nas mieszkanka z prośbą o interwencję w sprawie naprawy nawierzchni na tej ulicy. Tłumaczyła, że mieszkańcy zwracali się do Urzędu Miasta, jednak pozostało to bez odzewu. Poinformowała nas także, że przez liczne dołki przewrócił się wózek z dzieckiem prowadzony przez matkę. Postanowiliśmy zapytać burmistrza Radzynia Podlaskiego kiedy ulica zostanie naprawiona. | |
| Radzyński Ośrodek Kultury | | środa, 27 lipca 2016 17:10 | Akcja „Lato 2016” w R.O.K. nie zwalnia tempa.
Każdy dzień przynosi coś nowego. W piątek 22 lipca 30-osobowa grupa dzieci odwiedziła radzyńskich strażaków. Zawód, który do niedawna uważany był za typowo męski, wzbudza ogromne zainteresowanie wśród dziewcząt. Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej decyduje się zostać strażaczkami. To pewnie po serialu ”Strażacy"… :) Zwiedzanie straży rozpoczęło się od wykładu nt. „Edukacja dla bezpieczeństwa” poprowadzonego przez kpt. Krzysztofa Gomółkę. Wykład wzbudzał ogromne zainteresowanie. Krzysztof Gomółka cierpliwie i w bardzo fachowy sposób odpowiedział na najdziwniejsze zapytania dzieci. | | Michał Maliszewski | | środa, 27 lipca 2016 07:00 | Korzystając z dnia wolnego, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbywający praktykę zawodową na Sycylii udali się na wycieczkę.
Celem była Etna – największy w Europie, aktywny wulkan i Taormina – magiczne miasto zwane „Perełką Sycylii”. | | | Michał Maliszewski | | środa, 27 lipca 2016 07:00 | Od dzisiejszego poranka (27 lipca br.) rozpocznie się układanie masy asfaltowej na ul. Kleeberga, obok Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.
W trakcie robót na tym odcinku drogi będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Przedwczoraj drogowcy sfrezowali nawierzchnię, natomiast dzisiaj będą kładli nawierzchnię bitumiczną. Prace rozpoczną się od strony mleczarni Spomlek. Roboty będą posuwały się w kierunku ronda WiN. Kierowcom radzimy zachować ostrożność. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 26 lipca 2016 07:00 | Od piątku 22 lipca na terenie Placu Wolności ustawiono nową kurtynę wodną.
Ta, którą teraz możemy zobaczyć jest bardziej profesjonalna i wyglądem przypomina te z większych miast. Mimo, że nowe urządzenie cieszy swoim wyglądem, to jednak na Placu Wolności nie ma już tak licznej gromady bawiących się przy nim dzieci. Powody są dwa: nowa kurtyna wytwarza tylko wodną mgiełkę - potrzebuje mniej wody, ale też obszar jej działania jest mniejszy. Przypominamy jednak, że wykorzystywane w ubiegłym roku urządzenie od Straży Pożarnej lało wodą tak mocno, że z powodu wypłukanego piachu zapadała się kostka. Kurtyna ma być montowana co roku na całe lato. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1093 z 1876 |