Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 01 sierpnia 2016 07:00 | Jedną z najważniejszych ulic w naszym mieście jest niewątpliwie ul. Warszawska.
Jest to główny wlot do naszego miasta, który widzą goście z Warszawy, Lublina, Siedlec czy innych miast. Od strony komendy Policji ta droga posiada chodnik, jednak druga strona jest nadal pokryta kamieniami, trawą i piachem. Burmistrz Jerzy Rębek postanowił w końcu poprawić bezpieczeństwo, a także estetykę tej ulicy budując chodnik również po drugiej stronie. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 26 lipca br. uchwalono pomoc rzeczową powiatowi radzyńskiemu, ponieważ właścicelem tej ulicy jest powiat. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 30 lipca 2016 07:00 | Burmistrz Jerzy Rębek dotrzymał słowa!
3 marca br. w imieniu mieszkanki ulicy Wybickiego wystąpiliśmy do włodarza naszego miasta z prośbą o utworzenie tam parkingu (artykuł znajdziecie tutaj!) Jerzy Rębek pozytywnie ustosunkował się do naszych postulatów i obiecał utworzenie miejsc parkingowych do końca roku 2016. Mamy lipiec, a parking od kilku dni funkcjonuje. Teren został wysypany tłuczniem i utwardzony. Gdy znajdą się wolne środki, zostanie tam ułożona kostka. Całość inwestycji wykonało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Został również utworzony chodnik dla mieszkańców oś. Satuń tuż koło parkingu. | | Michał Maliszewski | | piątek, 29 lipca 2016 07:00 | Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 lipca br. uchwalono zmiany w sposobie świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych.
Powodów jest kilka. Mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych deklarują chęć oddawania odpadów posegregowanych, jednak w praktyce jest ich bardzo mało. Drugą rzeczą jest świeżo skoszona trawa oraz gałęzie. Jak poinformował włodarz Radzynia Podlaskiego zdarza się, że jest ich nawet kilkanaście worków. Wprowadzone zmiany spowodują większą kontrolę oraz rozmowy społeczne na temat segregacji śmieci, a także pojawią się ograniczenia w ilości oddawanych worków z trawą czy związanymi gałęziami. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 28 lipca 2016 07:00 | 14-letni zawodnik LKS Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski Arkadiusz Korolczuk został powołany na konsultację reprezentacji Polski do lat 15.
Podopieczny Rafała Borysiuka wyjedzie na krótkie zgrupowanie do Łomży od 7 do 9 sierpnia. Arek na zgrupowaniu będzie przebywał z zawodnikami z takich klubów jak: AS Roma, Vfl Wolfsburg, FC Koeln, Queens Park Rangers czy Legia Warszawa. Młodemu zawodnikowi Radzyńskiego klubu serdecznie gratulujemy. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 28 lipca 2016 07:00 | Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w ramach programu ERASMUS + „Praktyki dla przyszłości” odbyli dwutygodniowe staże zawodowe we Włoszech na Sycylii.
Pierwsza dwudziestoosobowa grupa składająca się z ośmiu techników żywienia i usług gastronomicznych (Wiktoria Sawicka, Iwona Hukaluk, Agata Sokół, Paulina Zdziennicka, Aleksandra Frąckiewicz, Paweł Jabłoński, Jarosław Ładny i Jakub Oniszczuk), trzech stolarzy i dziewięciu techników pojazdów samochodowych realizowała staż w dniach 3-16 lipca 2016 r. we włoskiej miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1092 z 1876 |