Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 27 stycznia 2017 08:00 | 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim proponuje spotkanie informacyjne dla wszystkich podatników, którzy posiadają zaległości podatkowe i chcą skorzystać z pomocy.
W jego trakcie będzie można uzyskać informacje w zakresie pomocy jak wywiązać się z obowiązków ciążących na podatniku w przypadku trudności z płaceniem podatków. Pracownik Urzędu wskaże zobowiązanemu przepisy prawne wynikające z ustawy Ordynacja podatkowa, które mogą mu pomóc w rozwiązaniu przejściowych problemów finansowych. Krok po kroku omówi ze zobowiązanym istniejące przepisy prawne w tym zakresie, wskaże korzyści płynące dla niego bez uszczerbku dla Skarbu Państwa. | |
| Koordynatorzy projektu socjalnego Katarzyna Wołosowicz – Obroślak, Agnieszka Wiszniewska | | piątek, 27 stycznia 2017 08:00 | Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim informuje, że w okresie od sierpnia do grudnia 2016 roku realizowany był projekt socjalny „Spójrz to Ja” – praca socjalna z dziesięciorgiem dzieci w wieku 8 – 11 lat uczestniczących w zajęciach w Świetlicy Środowiskowej przy Kościele św. Trójcyw Radzyniu Podlaskim w ramach specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny.
Dzieci biorące udział w projekcie zostały objęte różnymi rodzajami wsparcia m. in: | | Michał Maliszewski | | piątek, 27 stycznia 2017 08:00 | Likwidacja gimnazjów, ośmioklasowa podstawówka, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum – przed nami duże zmiany spowodowane reformą systemu oświaty.
Pierwsze efekty zobaczymy już w tym roku. Uczniowie kończący VI klasę szkoły podstawowej przejdą do VII klasy w tej samej jednostce oświatowej. Nie będzie prowadzona już rekrutacja do gimnazjum. Nie będzie również egzaminu po klasie VI. Sprawdzian wiedzy czeka uczniów dopiero w klasie VIII. W roku szkolnym 2019/2020 r. do szkoły ponadgimnazjalnej trafią dwa roczniki: ósmoklasiści, jako pierwszy rocznik kończący podstawówkę zgodnie z nową reformą oraz ostatni rocznik gimnazjum. W całej Polsce samorządy przygotowują swoje jednostki do wprowadzonych zmian w reformie oświatowej. Także w naszym mieście ruszają prace przygotowawcze. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 26 stycznia 2017 08:00 | Ferie to bardzo pracowity czas dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którego oferta ma odciągnąć dzieci od komputera i nudnego siedzenia w domu.
Oprócz „planowych” imprez jak rozgrywki siatkówki, halowej piłki nożnej czy streetballa przygotowano szereg innych imprez. Główną atrakcją pierwszego tygodnia ferii był dmuchany tor przeszkód na pływalni „Aqua-Miś”. Przez cały tydzień był oblegany przez dzieci i wbrew pozorom wcale nie był łatwy do zaliczenia. Dodatkowo pracownicy MOSiR przygotowali kilka konkursów sprawnościowych na torze, nagradzając najlepszych upominkami i słodyczami. Dla amatorów tenisa stołowego czekała sala pałacowa, gdzie od wtorku do czwartku można było pograć sobie w godzinach 10.00 – 13.00. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 26 stycznia 2017 08:00 | Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplej stale się rozbudowuje. Zobaczmy jakie zmiany zostały dokonane w ciągu ostatniego okresu.
- Najważniejszą dla nas inwestycją była gruntowna modernizacja kotła wodnego WR-5 nr 3 – mówi Jerzy Woźniak. - Prace polegaly na całkowitym demontażu wszystkich starych elementów kotła, pozostała tylko konstrukcja nośna, na której zostały odbudowane wszystkie nowe zespoły. Zamontowano też całkowicie nową instalację odpylania spalin, spełniającą obecnie obowiązujące normy oraz wyposażono kocioł w nowoczesną automatykę. Inwestycja ta pochłonęła środki w kwocie 1,528 mln zł netto, w tym 1,217 mln zł pochodziło z pożyczki preferencyjnej z WFOŚiGW - tłumaczy prezes. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1019 z 1876 |