Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | środa, 08 lutego 2017 08:00 | Od początku lutego każdy, kto przechodzi na świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty. Jednocześnie ZUS uspokaja posiadaczy legitymacji wydanych na starym wzorze: te dokumenty nadal są ważne.
Rocznie instytucja wydaje od 350 tys. do 400 tys. nowych legitymacji emeryta-rencisty. Dokument potwierdza, że jej posiadacz pobiera świadczenie z ZUS. Do końca stycznia obowiązywał stary, jasnozielony wzór legitymacji. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 08 lutego 2017 08:00 | W poniedziałek, 6 lutego, chwilę po 17.30 na Placu Wolności został odsłonięty kolejny odcisk niedźwiedziej łapy.
Tym razem swoje imię i nazwisko odkrył Marek Kamiński – pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny ziemi w ciągu jednego roku. 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny. Przeszedł wtedy 770 kilometrów w 72 dni! Natomiast 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Przeszedł 1400 kilometrów w 53 dni. 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jaśkiem Melą. Bohater poniedziałkowego wydarzenia dwa razy przepłynął jachtem ocean atlantycki, przeszedł pustynię Gibsona, a do Radzynia przyleciał prosto z Japonii! | | Michał Maliszewski | | środa, 08 lutego 2017 08:00 | | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 07 lutego 2017 08:00 | W sobotę, 4 lutego informowaliśmy o tym, że szansa na przystanek PKP w Bedlnie Radzyńskim przepadła (tutaj!).
Kilka dni później skontaktował się z nami wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. W rozmowie przyznał, że nie zamierza tak szybko odpuścić i będzie nadal się starał, by ten przystanek został tam utworzony. Włodarzowi gminy Radzyń w walce o transport kolejowy w Bedlnie Radzyńskim pomaga również wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz poseł na sejm RP Marcin Duszek. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 06 lutego 2017 08:00 | Od połowy stycznia jedno z zadań należących wcześniej do strażników miejskich zostało przekazane na dwóch, niedawno powołanych inkasentów.
Przypominamy, że gdy popsuł się poprzedni parkomat miasto nie miało wpływu z tytułu kupowanych biletów przez ponad miesiąc. Głównym zadaniem inkasentów będzie pobieranie opłat w razie awarii parkomatu, a także sprawdzanie biletów. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1014 z 1876 |