Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 czerwca 2026 imieniny: Jana, Pawła

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Edukacja zdrowotna w radzyńskim szpitalu

Michał Maliszewski   
sobota, 18 lutego 2017 08:00

Podczas zajęć16 lutego 2017 r. od godziny 11.00 w SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim odbyły się zajęcia edukacji zdrowotnej dla uczniów klasy IV Zespołu Szkół w Zabielu. Tematem przewodnim była "Higiena narządu ruchu".

Dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy fizjoterapeutów, sprzętem wykorzystywanym do rehabilitacji oraz realizowanymi zabiegami. W czasie odwiedzin radzyńskiego szpitala uczniowie brali udział w pokazowych zajęciach pod nazwą "Szkoła pleców" przeprowadzonych przez fizjoterapeutów na sali gimnastycznej. Ostatnim punktem programu  była prezentacja multimedialna omawiająca zagrożenia, wady postawy i profilaktykę w zakresie narządów ruchu.

 

O ptasiej grypie na sesji Rady Gminy

Michał Maliszewski   
sobota, 18 lutego 2017 08:00

Powiatowy Lekarz WeterynariiWczoraj, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radzyń Podlaski odbyła się sesja Rady Gminy Radzyń Podlaski, na której jednym z tematów była panująca epidemia ptasiej grypy.

Gościem podczas obrad 17 lutego br. był Leszek Golecki - Powiatowy Lekarz Weterynarii. Mówił on o rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Podczas sesji lekarz weterynarii nakłaniał sołtysów do zbierania listy osób zajmujących się hodowlą ptactwa. Sołtysi odmówili, zobowiązali się jedynie do zawieszenia informacji na tablicach ogłoszeń. Jakie nakazy i zakazy zostały wprowadzone przez ministra? Przeczytajcie!

 

Porozmawiajmy o rewitalizacji Radzynia Podlaskiego

Robert Kozak   
piątek, 17 lutego 2017 19:05

Porozmawiajmy o rewitalizacji Radzynia PodlaskiegoMiasto prowadzi prace w zakresie opracowania Miejskiego Programu Rewitalizacji Miasta Radzyń Podlaski na lata 2016-2023.

Prace te są realizowane przez Lubelską Fundację Inicjatyw Ekologicznych w Kraśniku i z udziałem ekspertów.

Kluczowe znaczenie dla opracowania dobrego Programu ma jednak udział w nim wszystkich grup interesariuszy, którzy w przyszłości korzystać będą z efektów realizacji takiego Programu. Dlatego w najbliższym czasie jest organizowany cykl spotkań konsultacyjnych, na które Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza.

Harmonogram spotkań zawiera załączony plakat. Informacje na temat REWITALIZACJI na stronie www.rewitalizacjaradzyn.lfie.pl.  

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w SOSW

Michał Maliszewski   
piątek, 17 lutego 2017 08:00

Wspólne zdjęcieOd 04.02 do 10.02.2017, jak co roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. 

Na plastyce, uczniowie z ZET I G wykonali plakaty pt. Zagrożenia płynące z Internetu. W czasie zajęć opiekuńczych grup internatu i świetlicy, wychowankowie uczestniczyli w quizie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w sieci, także odbyli kurs z wykorzystywaniem e-learningu: Gdzie jest Mimi?, który przybliżył aspekty cyberprzemocy z perspektywy ofiary, sprawcy i świadka oraz dostarczył wiedzy na temat sposobów radzenia sobie z przemocą.

 

„ Systematycznie oszczędzamy i nagrody zdobywamy”

Alina Wysokińska   
piątek, 17 lutego 2017 08:00

Uczniowie 8 lutego 2017 roku w Zespołu Szkół w Białce na apelu szkolnym podsumowano działalność SKO za I semestr roku szkolnego 2016/2017.

Alina Wysokińska opiekun SKO nagrodziła 30 uczniów za systematyczne oszczędzanie. Ponadto nagrodzono 13 dzieci z oddziału przedszkolnego 0b za zajęcie I miejsce w konkursie „Najaktywniejsza klasa w SKO”.

Edyta Skrzeczkowska wicedyrektor Zespołu Szkół w Białce wręczyła zwycięzcom nagrody i serdecznie im pogratulowała.

 
<< pierwsza < poprzednia 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 następna > ostatnia >>

Strona 1008 z 1876