Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2026 imieniny: Maryli, Władysława

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Zapisz się i wystartuj w biegu z okazji 3 Maja!

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 kwietnia 2017 07:00

PlakatMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza reprezentacje szkół oraz zawodników indywidualnych do wzięcia udziału w kolejnych Biegach 3 Maja.

Zapisy do 28 kwietnia.

Szczegóły na mosir-radzyn.pl oraz na plakacie.

Zachęcamy!

 

Spotkanie z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 kwietnia 2017 07:00

PlakatJacek Pałkiewicz – reporter, eksplorator, członek rzeczywisty brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, odkrywca źródła Amazonki, od 40 lat przemierzający peryferie świata – będzie gościem jubileuszowej 20. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

7 maja (niedziela) o godz. 16.00 na Skwerze Podróżników w Radzyniu odsłoni on swoją tabliczkę. Następnie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta (ul. Warszawska 32) spotka się z mieszkańcami miasta i regionu (godz. 17.00). Wstęp wolny.

 

Uczniowie I LO w projekcie LAS PEŁEN ENERGII

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 kwietnia 2017 07:00

Podczas sadzenia drzew24 kwietnia 2017 r. uczniowie z I LO po raz trzeci wzięli udział w projekcie LAS PEŁEN ENERGII zainicjowanym przez PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radzyń Podlaski. Realizowany projekt ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi oraz rozbudzanie potrzeby dbałości o środowisko naturalne.

W tym roku akcja została połączona z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Młodzież zasadziła drzewa na terenie Nadleśnictwa Radzyń Podlaski w miejscowości Miłolas. W tegorocznej akcji wzięło udział 80 uczniów z klas pierwszych i drugich. Pogoda sprzyjała młodym ekologom. Było chłodno, ale nie padało a las dzięki zapałowi młodzieży był rzeczywiście pełen energii.

 

Tadeusz Sławecki - Świadek Historii - w I LO

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 kwietnia 2017 07:00

Tadeusz SławeckiWczoraj, 24 kwietnia 2017 r. w ramach cyklu edukacyjnego „Świadek Historii” w murach I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim gościł dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Tadeusz Sławecki.

Tematem spotkania wynikającego z projektu „Solidarna Szkoła” była 20 rocznica uchwalenia obecnej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie miało charakter ciekawej i nietypowej lekcji historii zrealizowanej w przeddzień Święta Konstytucji 3-ego Maja. Wydarzenie otworzyła dyrektor I LO Ewa Grodzka, która przedstawiła bohatera tej edycji: - Tadeusz Sławecki – z wykształcenia jest nauczycielem, przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora szkoły w Czemiernikach. Jest zasłużonym politykiem i społecznikiem. Był posłem na Sejm RP trzech kadencji. Przez kilka lat był także wiceministrem edukacji narodowej, w latach 2001-2003 w randze podsekretarza stanu a następnie w latach 2012-2015 w randze sekretarza stanu. Obecnie jest Dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

Handel ludźmi nie jest tylko zapisany na kartach historii

Michał Maliszewski   
sobota, 22 kwietnia 2017 07:00

Młodzież z ZSPWczoraj, 21 kwietnia o godzinie 11.00 mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji pt. "Handel ludźmi - mit czy rzeczywistość" zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

- Tematyka konferencji dla niektórych może wydawać się nietrafiona – na wstępie powiedziała dyrektor ZSP. – Handel kojarzy się z niewolnictwem, czy to nie zjawisko historyczne i bardzo odległe? Nic bardziej mylnego. Niewolnictwo przyjęło nowe oblicze i obecnie nazywane jest handlem ludźmi i dotyczy nas wszystkich. Zjawisko to dzieje się w Polsce jak i za granicami naszego kraju. Na to jakie mogą być tego skutki i jak temu zapobiec odpowiedzą nasi prelegenci – mówiła Grażyna Dzida.

 
<< pierwsza < poprzednia 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 następna > ostatnia >>

Strona 976 z 1876