Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lipca 2020 imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uczniowie I LO w projekcie LAS PEŁEN ENERGII

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 kwietnia 2017 07:00

Podczas sadzenia drzew24 kwietnia 2017 r. uczniowie z I LO po raz trzeci wzięli udział w projekcie LAS PEŁEN ENERGII zainicjowanym przez PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radzyń Podlaski. Realizowany projekt ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi oraz rozbudzanie potrzeby dbałości o środowisko naturalne.

W tym roku akcja została połączona z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Młodzież zasadziła drzewa na terenie Nadleśnictwa Radzyń Podlaski w miejscowości Miłolas. W tegorocznej akcji wzięło udział 80 uczniów z klas pierwszych i drugich. Pogoda sprzyjała młodym ekologom. Było chłodno, ale nie padało a las dzięki zapałowi młodzieży był rzeczywiście pełen energii.

Po wysiłku fizycznym wszystkich ucieszyło rozpalone ognisko, pieczone kiełbaski i pączki, które zapewnili organizatorzy. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe znaczki. Razem z uczniami w akcji uczestniczyły Aneta Tomaszuk (wych. kl. I B), Małgorzata Nadolna (wych. kl. I F), Renata Wierzchowska (wych kl. I PD) oraz Monika Rączka – pedagog szkolny. W podsumowaniu projektu wzięła udział Ewa Grodzka – dyrektor szkoły, która nie kryła radości z ekologicznego zaangażowania młodzieży.

W tegorocznej edycji oprócz lekcji ekologii odbytej wspólnie z leśnikami miała miejsce również niezwykła lekcja historii w Uroczysku BARAN zwanym Małym Katyniem, którą poprowadził Wójt Gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny.

Dyrekcja i nauczyciele I LO serdecznie dziękują Nadleśniczemu Krzysztofowi Hołowińskiemu i pracownikom Nadleśnictwa Radzyń Podlaski oraz Jackowi Kotowskiemu i Karolinie Szewczyk – Dąbek z PGE Dystrybucja S.A.

170424-las-01170424-las-02170424-las-03170424-las-04170424-las-05170424-las-06170424-las-07170424-las-08

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.