Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Katarzyna Kochnio-Wiater | | wtorek, 02 maja 2017 07:00 | Msza w kościele Świętej Trójcy, uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża-Polaka oraz widowisko teatralno-muzyczne z pokazem multimedialnym.
W ten sposób 28 kwietnia 2017 roku świętowano trzecią rocznicę nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Białce. Rozstrzygnięto również III Gminny Konkurs Literacki i Plastyczny "Jan Paweł II – Pielgrzym Świata", który honorowym patronatem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Wiesław Mazurek. Podczas kazania Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek przypomniał historię związaną z wyborem patrona szkoły. Proces ten zainicjowała Ewa Łańcut-Nestoruk, pełniąca wówczas funkcję dyrektora. Szkoła Podstawowa w Białce, jako pierwsza w Polsce, otrzymała imię Świętego Jana Pawła II. | |
| Jolanta Kozak | | wtorek, 02 maja 2017 07:00 | 28.04.2017 roku o godzinie 10.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radzyniu Podlaskim odbył się etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę”.
W etapie powiatowym konkursu wzięły udział dwie uczennice Zespołu Placówek Oświatowych Gimnazjum w Woli Osowińskiej. Patrycja Kaznowska Martyna Świder Zgodnie z regulaminem konkurs przeprowadzono on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego, polegał on na samodzielnym rozwiązaniu 40 zadań testowych z pytaniami zamkniętymi. | | Aneta Mostowiec | | wtorek, 02 maja 2017 07:00 | Minione 12 miesięcy były dla Spółdzielczej Mleczarni Spomlek czasem wytężonej pracy i zmian na szczeblu produkcyjnym. Wysiłek został kilkakrotnie doceniony nagrodami!
Rok 2016 przejdzie do historii mleczarstwa. Pierwsza jego połowa jako bardzo trudny czas dla producentów i przetwórców mleka, zaś druga to czas nagłych wzrostów cen mleka i jego przetworów. Dla Spomleku miniony rok zakończył się bardzo dobrym wynikiem finansowym z przychodami na poziomie 496 mln zł. O 8% w stosunku do roku poprzedniego wzrosła ilość skupowanego mleka. Przyczyną wzrostu było zwiększenie produkcji mleka u dostawców Spomleku oraz rozwój bazy surowcowej w oddziale Chojnice i Młynary. - Zrobimy wszystko, żeby następne 12 miesięcy przyniosły nam przynajmniej tyle samo pozytywów, co rok 2016. Będzie to potwierdzeniem zadowolenia członków naszej spółdzielni i klientów, na czym zależy nam najbardziej – mówi Edward Bajko, Prezes Zarządu spółdzielni. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 02 maja 2017 07:00 | Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przyznał stypendia najlepszym sportowcom i trenerom naszego regionu. W uroczystej gali w Lublinie wzięli udział zawodnicy, trenerzy i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Promień” z Radzynia Podlaskiego.
Stypendia sportowe otrzymali Mateusz Bujek i Jakub Kowalczyk, którzy na co dzień uprawiają pływanie pod okiem trenerów: Łukasza Boguckiego i Mariusza Denisiuka. Obaj zawodnicy są reprezentantami Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. W 2016 roku podczas mistrzostw Polski Mateusz zdobył trzy złote medale, a Kuba dwa złote i jeden brązowy. | | Michał Maliszewski | | sobota, 29 kwietnia 2017 07:00 | 28 kwietnia 2017 roku o godzinie 10.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radzyniu Podlaskim odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Qiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę”.
W etapie powiatowym konkursu wzięły udział dwie uczennice Zespołu Placówek Oświatowych Gimnazjum w Woli Osowińskiej: Patrycja Kaznowska i Martyna Świder. Zgodnie z regulaminem konkurs przeprowadzono online za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego, polegał on na samodzielnym rozwiązaniu 40 zadań testowych z pytaniami zamkniętymi. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 następna > ostatnia >>
|
| Strona 973 z 1876 |