Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 13 maja 2017 07:00 | 28.04 – 2.05.2017 r. I Liceum Ogólnokształce gościło 19-osobową grupę młodzieży z Hiszpanii wraz z 3 opiekunami, którymi byli: Javier Gallart (wicedyrektor szkoły i nauczyciel matematyki), Eva Martin (nauczycielka języka angielskiego) oraz Pan Hector (nauczyciel historii).
Opiekę nad gośćmi z ramienia szkoły sprawowały: Ewa Grodzka – dyrektor szkoły, Monika Ostasiewicz (nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego) oraz Aleksandra Sidor (nauczycielka języka angielskiego). Goście mieszkali przez tydzień w domach polskich rodzin - uczniów i nauczycieli (Mirosława Juszczyńskiego – wicedyrektora szkoły oraz Renaty Kwasek – nauczycielki j. polskiego), gdzie wieczorami chętnie poznawali nasze zwyczaje, opowiadali o życiu młodzieży w Hiszpanii, nawiązywali przyjaźnie. Wszyscy gospodarze okazali niezmierną gościnność, za co nasi hiszpańscy goście szczególnie dziękowali podczas pożegnalnego ogniska. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 13 maja 2017 07:00 | ...Taką możliwość mieli gimnazjaliści całego powiatu w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.
8 maja 2017 r. w murach tej szkoły odbył się I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ. Uczniowie z czterech gimnazjów powiatu radzyńskiego recytowali dowolne utwory anglojęzycznych autorów. Wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom, co potwierdziło jury w składzie: mgr Justyna Szydłowska, nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim oraz mgr Marta Jaroszyńska, anglistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu. | | Michał Maliszewski | | sobota, 13 maja 2017 07:00 | Podczas ubiegłej sesji Rady Powiatu radny Jerzy Bednarczyk w imieniu mieszkańców Adamek dopytywał starostę odnośnie fetoru jaki opuszcza Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych.
– Na komisji Rady Gminy były poruszane tematy odnośnie wysypiska w Adamkach – mówił radny. – Zakład się rozbudowuje ale warto zadbać o to by ten zapach nie wydostawał się, bo on przeszkadza mieszkańcom. Czy jest jakaś nadzieja związana z rozbudową, że ten zapach się zmniejszy, ponieważ jest w gminie dużo skarg i protestów na ten temat – pytał Bednarczyk. | | | Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | piątek, 12 maja 2017 07:00 | Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej będzie jeszcze prostsze. Nowy przedsiębiorca zgłosi się do ubezpieczeń w ZUS już podczas składania wniosku o rejestrację firmy – w każdym urzędzie miasta lub gminy.
Tak będzie od 20 maja, wtedy nowe przepisy wchodzą w życie. To ułatwienie dla przedsiębiorców. Dotychczas po zarejestrowaniu firmy w urzędzie miasta lub gminy nowy przedsiębiorca musiał w ciągu siedmiu dni skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W tym terminie zgłaszał się do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego, a członków rodziny – do ubezpieczenia zdrowotnego. Po zmianach załatwi to w urzędzie miasta lub gminy, gdzie składa wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. To znaczy, że odwiedzi o jeden urząd mniej. | | Piotr Skowron | | piątek, 12 maja 2017 07:00 | Parafia Trójcy Św. serdecznie zaprasza na kolejną mszę z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, która odbędzie się wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, 12 maja o godz. 18.00.
Spotkanie modlitewne odbędzie się w przeddzień 100 rocznicy objawień maryjnych w Fatimie. Przyjdź, zawierz swoje życie przez ręce Maryi! | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 następna > ostatnia >>
|
| Strona 967 z 1876 |