Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2018 imieniny: Iwony, Emilii
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Mieszkańcy gminy Radzyń skarżą się na zapach z wysypiska

Michał Maliszewski   
sobota, 13 maja 2017 07:00

Radny Jerzy BednarczykPodczas ubiegłej sesji Rady Powiatu radny Jerzy Bednarczyk w imieniu mieszkańców Adamek dopytywał starostę odnośnie fetoru jaki opuszcza Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych.

– Na komisji Rady Gminy były poruszane tematy odnośnie wysypiska w Adamkach – mówił radny. – Zakład się rozbudowuje ale warto zadbać o to by ten zapach nie wydostawał się, bo on przeszkadza mieszkańcom. Czy jest jakaś nadzieja związana z rozbudową, że ten zapach się zmniejszy, ponieważ jest w gminie dużo skarg i protestów na ten temat – pytał Bednarczyk.

- Tak jak zapewniał prezes Kułak to ten zapach w momencie uruchomienia nowej kompostowni zniknie – tłumaczył Lucjan Kotwica. – Do naszego wydziału ochrony środowiska nie docierają tego typu skargi. Takie sytuacje możemy rozwiązywać wspólnie z Wojewódzkim Instepktoratem Ochrony Środowiska. Z tymi zapachami jest problem, ponieważ nie ma ustawy odorowej i trudno jest jednoznacznie określić czy coś śmierdzi czy pachnie oraz tego intensywność. Wcześniej mieliśmy problemy z fabryką ciastek i z zapachem, który się z niej wydobywał i też było mnóstwo skarg. Nie było miesiąca by jakieś pismo od mieszkańców do nas nie docierało. Ale na pewno z wysypiska śmieci nigdy nikt nie sądził, że będzie pachniało. Wydaje się, że pieniądze nie śmierdzą, bo wójt gminy z miliona by tak chętnie nie zrezygnował, bo tyle mniej więcej płaci zakład dla gminy w postaci podatków – spuentował starosta.

 

Komentarze  

 
#1 Jak mówił klasyk:Mar Pol 2017-05-14 17:56
"Nie nazywajmy szamba perfumerią"
 
 
#2 wYSYPISKO BO TAK TRZEBA TO NAZYWAĆ!!!TUMASAZ 2017-05-21 21:06
co dzień smród ... w lecie całymi dniami nie można wyjść na dwór z dziecmi.. mieszkamy ok 1,5 km w lini prostej i tego nie da sie wytrzymać. Badania i ekspertyzy wykonywane w latach poprzednich ewidentnie wskazywały brak możliwości rozbudowy tego śmieciowiska zgodnie z przyjetymi zasadami i normami.Kolesiostwo w urzedach i brak efektywnego sprzeciwu spoleczenstwa i mamy efekt taki ze nie dosc ze mamy smierdzący problem to jeszcze sie rozbudowuje. a niedługo bedzie jeszcze lepiej bo sa sluchy o kolejnej super inwestycji jaką ma byc ,,przetwórstwo tworzyw sztucznych "
 
 
#3 odpP.K. 2017-05-21 22:08
przecież tam śmierdzi od lat, nikt nie kazał Ci się tam budować..
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.