Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 31 maja 2017 07:00 | Maraton podciągania powraca ze zdwojoną siłą!
Już 25 czerwca od godziny 12-stej na Placu Wolności czeka na Was kolejna, piąta edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w podciąganiu się na drążku o Puchar Burmistrza Radzynia Podlaskiego. Jak co roku zawodnicy zmierzą się w podciąganiu oraz pompkach! Dla Pań organizatorzy przygotowali przysiady w kamizelce o wadze 20kg! Zapraszamy zawodników oraz kibiców - będzie się działo. Więcej informacji na plakacie! | |
| Michał Maliszewski | | środa, 31 maja 2017 07:00 | Wczoraj, 30 maja o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radzyń Podlaski odbyła się XXXIV sesja Rady Gminy.
Wójt Wiesław Mazurek poinformował w swoim wystąpieniu o kilku ważnych zdarzeniach, które miały miejsce w okresie międzysesyjnym. Poniżej przedstawiamy najważniejsze tematy poruszone w czasie obrad. Wniosek o dofinansowanie modernizacji ujęcia wody w Białej | | Michał Maliszewski | | wtorek, 30 maja 2017 07:00 | W przeddzień Dnia Samorządu Terytorialnego (wypadającego 27 maja) pracownicy samorządowi Miasta Radzyń Podlaski spotkali się w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury.
Uczestnicy wysłuchali wystąpień burmistrza Jerzego Rębka i przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego, otrzymali dyplomy uznania, podziękowania i życzenia. Spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego. Zaproszenie na uroczystość otrzymali pracownicy Urzędu Miasta, radni Rady Miasta, dyrektorzy jednostek miejskich - Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2, Przedszkola Miejskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, MOPS, MOSiR, ZGL, a także miejskich przedsiębiorstw: PUK, PEC i PKS. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 30 maja 2017 07:00 | 12 maja 2017 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie odbył się konkurs organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin, pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin, Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Dyrektor Grażyna Dzida nie kryje zadowolenia z wyników, które uzyskali uczniowie: - Bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, zdobywając laury we wszystkich reprezentowanych kwalifikacjach - powiedziała nam dyrektor: - I miejsce nasi reprezentanci uzyskali w pięciu kwalifikacjach na osiem, w których uczestniczyliśmy. Należy podkreślić, że w etapie regionalnym sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności 71 zespołów reprezentujących 22 szkoły techniczne województwa lubelskiego w 22 kwalifikacjach zawodowych - tłumaczyła. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 30 maja 2017 07:00 | Przed tegorocznymi absolwentami gimnazjum ciężki wybór.
Technikum, a może liceum? „Sikora” czy Partyzantów? Na te pytania pomagają odpowiedzieć dni otwarte w tych placówkach. Wczoraj mieliśmy okazję razem z gimnazjalistami zobaczyć co oferuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Oprócz zorganizowanych wycieczek po murach ZSP każdy z uczniów mógł przekonać się indywidualnie co czeka go na danym kierunku. Stoiska były niebywale ciekawe i skłaniały młodzież do zatrzymania się na dłuższą chwilę. Kulminacyjnym punktem imprezy był występ wybranych profili nauczania na sali widowiskowo-sportowej radzyńskiej szkoły. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 następna > ostatnia >>
|
| Strona 953 z 1876 |