Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Sylwia Idzikowska, PUP | | piątek, 09 czerwca 2017 07:00 | W związku z zamiarem realizacji szkolenia: Ratownik wodny Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim zaprasza do kontaktu z Urzędem osoby bezrobotne zainteresowane zdobyciem nowych uprawnień zawodowych i zatrudnieniem w w/w zawodzie.
Wymagania wstępne wobec kandydatów: - dobry stan zdrowia, - bardzo dobra sprawność fizyczna, - bardzo dobra umiejętność pływania, - odpowiedzialność. | |
| Danuta Domańska-Guz. | | piątek, 09 czerwca 2017 07:00 | Wydawałoby się, że we współczesnym świecie, dzieci najbardziej zainteresowane są nowinkami technicznymi.
Jakie to szczęście uznać, że się mylimy. 6 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zakrzewie pojechali na wycieczkę do Lublina. W programie był Teatr Muzyczny, Skansen oraz Ogród Botaniczny. Wszystkie punkty bardzo ciekawe i rozwijające osobowość dziecka. Jednak gwoździem programu okazał się Teatr Muzyczny. | | Michał Maliszewski | | piątek, 09 czerwca 2017 07:00 | Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która w oryginalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako instytucje kultury z szeroką ofertą dla osób w każdym wieku.
W tym roku odbyła się już III edycja pod hasłem „CZYTANIE PORUSZA”. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim włączyła się w akcję, ogłaszając II Radzyńską Noc Bibliotek i organizując dwie imprezy. W nocy z 2 na 3 czerwca w Filii nr 2 (ul. Spółdzielcza 8) odbyły się „Muzyczne Podróże Małe i Duże” dla dzieci z klas IV-VI. Natomiast z 3 na 4 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Armii Krajowej 5) spotkaliśmy się na wieczorze francuskim dla dorosłych „Paris, Paris, Paris”. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 09 czerwca 2017 07:00 | Od kilku lat Dzień Jedności w Gimnazjum nr 1 wieńczy ogół rocznych działań profilaktycznych.
Zanim gimnazjaliści odtańczą radosną belgijkę, przygotowują się krok po kroku z Krystyną Mocarz - pedagogiem szkolnym, Małgorzatą Morawską - psychologiem i wychowawcami klas. | | Michał Maliszewski | | piątek, 09 czerwca 2017 07:00 | Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski radny Krzysztof Wołowik w imieniu mieszkańców oś. Zabielska podniósł temat rozszerzenia monitoringu.
Zwrócił on uwagę na koniec ścieżki rowerowej (w okolicy Spomleku), gdzie mieszkańcy spacerując wieczorami nie zawsze czują się bezpiecznie. Jest to już kolejne zapytanie radnego w tej sprawie do burmistrza naszego miasta. Jerzy Rębek wyraża chęć powiększenia sieci kamer w mieście, jednak tylko wtedy gdy z dużych inwestycji pojawią się oszczędności pozwalające uruchomić mniejsze projekty. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 następna > ostatnia >>
|
| Strona 944 z 1876 |