Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 23 czerwca 2017 07:00 | - Tak jak wielokrotnie o tym mówiliśmy, pałac chyba nie ma szczęścia – mówił burmistrz podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w marcu 2017 roku.
W trakcie konferencji zwołanej przez starostę radzyńskiego, w której uczestniczył Sławomir Sosnowski, marszałek został zapytany o wnioski składane przez miasto Radzyń Podlaski dotyczące rewitalizacji parku i pałacu. Czy rzeczywiście te wnioski były tak fatalnie napisane? Marszałek województwa lubelskiego odpowiedział: | |
| Mariusz Szczygieł | | czwartek, 22 czerwca 2017 17:43 | "Na gałęziach, zbite w kupki, siedzą sobie Leśne Głupki, siedzą sobie dniem i nocą, siedzą - lecz nikt nie wie, po co... ".
Tak zaczyna się książka Małgorzaty Strzałkowskiej "Leśne Głupki". Te przemiłe stworzenia zamieszkujące las potrafią dokonać rzeczy niezwykłych: wysyłają w kosmos smoka Gaudentego herbu Wacek, wykradają tęczę uwięzioną przez potwora z brudnej rury i rozprawiają się z jędzą ze stolicy. W najbliższą sobotę o godz. 11.oo dzięki rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola "Ananas" zawitają do radzyńskiej "Oranżerii". Wstęp bezpłatny. Zabawa gwarantowana! To pierwszy dzień wakacji - zabierajcie więc swoje dzieciaki i zapraszamy do kina! | | Michał Maliszewski | | czwartek, 22 czerwca 2017 07:00 | Po wtorkowych obradach Rady Miasta (20 czerwca br.) burmistrz Jerzy Rębek postanowił spotkać się z dziennikarzami by odpowiedzieć na kilka pytań.
Włodarz Radzynia Podlaskiego często zapowiadał konferencje z dziennikarzami i konsultacje społeczne, jednak nie były one realizowane – aż do wtorku. Burmistrz odpowiedział na pytania odnośnie nowego wniosku na dofinansowanie renowacji pałacu, wycofania się z propozycji utworzenia kursów autobusowych przez PKS do stacji PKP, kosztów związanych z utrzymaniem pałacu, planach zagospodarowania radzyńskiej perły oraz ich utworzeniu, rozłamie w strukturach radzyńskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości, a także o konflikcie z Józefem Korulczykiem. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 22 czerwca 2017 07:00 | Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta, burmistrz Jerzy Rębek wraz z przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim, dokonali uroczystego wręczenia nagród uczniom szkół miejskich za wybitne osiągnięcia w nauce.
- W tym roku nagradzamy najlepszych z najlepszych, tych którzy w doskonały sposób wykorzystali swój talent do nauki. To nagroda jest wyrazem naszego uznania dla waszej wzorowej postawy uczniowskiej, niezwykle solidnego podejścia do obowiązków szkolnych, a także ponadprzeciętnych zdolności i ponadprzeciętnej inteligencji. Z wielką dumą patrzymy na wasze osiągnięcia w nauce. Dziękujemy wam za zaangażowanie, dziękujemy za chęci, za ambicję i za ciężką pracę- mówiła Małgorzata Kowalczyk, naczelnik Wydziału ds. Edukacji, Kultury i Sportu. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 22 czerwca 2017 07:00 | W nocy z poniedziałku na wtorek na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wincentów, na odcinku Kock – Lubartów auto wpadło w poślizg i dachowało.
Jak relacjonuje portal 112 Lublin: „Z przejeżdżającego pojazdu ciężarowego wysypała się pasza dla bydła. Jadące za ciężarówką dwa pojazdy osobowe wpadły w poślizg, jeden z nich dachował. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Dwie osoby zostały ranne i przetransportowano je do szpitala. W rejonie zdarzenia droga była całkowicie zablokowana”. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 następna > ostatnia >>
|
| Strona 936 z 1876 |