Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 19 lipca 2017 07:00 | W niedzielę, 16 lipca 2017 roku na orliku przy Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się coroczny turniej piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu radzyńskiego.
W turnieju uczestniczyły jednostki OSP wyłonione w eliminacjach gminnych, czyli: OSP Stoczek - Gmina Czemierniki, OSP Turów - Gmina Kąkolewnica, OSP Paszki Duże - Gmina Radzyń Podlaski, OSP Osowno - Gmina Borki, OSP Ulan - Gmina Ulan Majorat. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 19 lipca 2017 07:00 | 
W niedzielę, na placu miejscowej remizy w Sętkach odprawiona została msza święta polowa w intencji strażaków, którą celebrowali: ks. Henryk Och – Kapelan Powiatowy Strażaków, ks. Krzysztof Pawłowski – Proboszcz Parafii Ulan, ks. Stanisław Sierakowski – Kapelan Strażaków. Wszystkich zebranych powitał dh Jarosław Koczkodaj – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie, Wójt Gminy Ulan-Majorat, który podziękował strażakom ochotnikom za ich pełną poświęcenia, oddaną służbę. Z okazji 90-tej rocznicy powstania OSP Sętki oraz Gminnych Obchodów Dnia Strażaka złożył strażakom podziękowania za ofiarność i trud w codziennym wypełnianiu obowiązków i poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Życzył bezpiecznych akcji oraz powodzenia w kolejnych działaniach. | | Michał Maliszewski | | środa, 19 lipca 2017 07:00 | Jeśli spacerowaliście ostatnio w okolicach Grobli Paradnej to na pewno zwróciliście uwagę na radzyńskie stawy, które od licznych wodorostów powoli zmieniają swój pierwotny kształt.
Trzcina porastająca zbiornik wodny przy ulicy Sitkowskiego zaczyna dostawać się na środek, natomiast staw przy pałacu jest kompletnie zarośnięty. Wysepka na środku akwenu przy ul. Jana Pawła II całkowicie zarosła, za to trawa koło wszystkich stawów została niedawno wykoszona. Kto odpowiada za pielęgnacje stawów i dlaczego zaprzestano wycinać porosty? Pytanie to skierowaliśmy do rzecznik Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim Anny Wasak. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 18 lipca 2017 07:00 | Dostajemy dużo zapytań od naszych Czytelników na jakim etapie jest hucznie planowana budowa skateparku.
Pytacie również o to, kiedy w naszym mieście pojawią się siłownie na świeżym powietrzu. Temat ucichł, więc postanowiliśmy zapytać burmistrza Jerzego Rębka o te inwestycje. Kiedy siłownie oraz skatepark zostaną oddane do użytku, w jakich miejscach będą rozlokowane siłownie pod chmurką oraz czy została już wykonana niezbędna dokumentacja – pytamy burmistrza. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 17 lipca 2017 07:00 | Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" wystąpiło z inicjatywą zagospodarowania budynku dawnej „wodomistrzówki” na realizację celów statutowych.
Członkowie stowarzyszenia po rozmowie z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim oraz starostą radzyńskim Lucjanem Kotwicą uzyskali wstępną obietnicę, że marszałek przychyli się do wniosku i przekaże Stowarzyszeniu budynek, pod warunkiem, że miasto zrezygnuje z tej darowizny. Burmistrz Radzynia Podlaskiego postanowił przychylić się do prośby Sylwii Marczuk, prezesa Ósmego Koloru Tęczy i przekazał budynek ponownie w ręce marszałka. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 następna > ostatnia >>
|
| Strona 922 z 1876 |