Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | czwartek, 24 sierpnia 2017 07:00 | Jeśli wybieracie się na koncerty organizowane podczas tegorocznych 22. Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską "Oranżeria 2017" mamy dwa karnety, które możecie łatwo zdobyć.
Wystarczy, że wyślecie na naszą skrzynkę redakcyjną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wiadomość, w której w tytule napiszecie „Oranżeria 2017”, natomiast w treści wpiszecie swoje imię, nazwisko i wiek. Spośród nadesłanych wiadomości rozlosujemy dwóch szczęśliwców, którzy będą mogli wejść na wszystkie koncerty zupełnie za darmo. Zwycięzców wylosujemy dzisiaj o godzinie 20.00. Gotowi? No to zabawę czas zacząć! | |
| Michał Maliszewski | | środa, 23 sierpnia 2017 07:00 | Niedawno, bo rok temu mieliśmy okazję witać księdza Tomasza Bieleckiego, który został powołany mocą decyzji księdza biskupa Kazimierza Gurdy do parafii pw. Trójcy Świętej, a teraz będziemy się z nim żegnać.
Wtedy ksiądz Tomasz przyszedł na miejsce ks. Mariusza Barana, który objął urząd wikariusza w parafii p.w. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. W niedzielę ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek poinformował, o pisemnej prośbie ks. Tomasza Bieleckiego do biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy o zwolnienie go z urzędu wikariusza z dniem 16 sierpnia br. i udzielenie mu rocznego urlopu. | | Mariusz Szczygieł | | środa, 23 sierpnia 2017 07:00 | - Ma być świeże, współczesne, zgodne z obowiązującym trendem minimalizmu artystycznego - czytamy o nowym logotypie Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Do ROK-u przyszło nowe. Logo. Pomysł na jego stworzenie powstał w głowach dyrektora ROK-u Pawła Żochowskiego i pracującego w Ośrodku Tomasza Młynarczyka. Nowe logo ma zaskakiwać, a wręcz dawać do myślenia - czytamy dalej o nowym logotypie. - Nasze nowe logo stanie się najbardziej rozpoznawalnym znakiem graficznym Radzynia! - zapewnia autor artykułu o nowym znaku identyfikacyjnym na stronie UM. No coś w tym jest.
| | | Mariusz Szczygieł | | środa, 23 sierpnia 2017 07:00 | Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do WOT.
Spotkanie odbędzie się 24 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu (sala nr 1 - parter). Zostanie na nim zaprezentowana oferta 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie. Zadaniem żołnierzy WOT będzie obrona oraz wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego oraz podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Każdy żołnierz otrzyma gratyfikację finansową za każdy dzień ćwiczeń oraz tzw. "dodatek za gotowość" - razem ponad 500 zł miesięcznie. | | Daniel Howorus, Urząd Gminy Radzyń Podlaski | | wtorek, 22 sierpnia 2017 07:00 | Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się złożeniem wieńca przy pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim, a następnie została odprawiona Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lubelskiej - Ryszarda Karpińskiego.
Po mszy odbyła się defilada wojskowa na Placu Zamkowym. Po oficjalnych uroczystoścach odbył się rodzinny piknik militarny, na którym zaprezentowano pokazy pojazdów i wyposażenia wojskowego, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej oraz atrakcje dla najmłodszych. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 następna > ostatnia >>
|
| Strona 912 z 1876 |