Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Jakub Płecha | | czwartek, 05 października 2017 07:00 | Tamara Pawlik - dziennikarka radia ZET, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego, odwiedziła dawne mury szkolne. Przeprowadziła tam warsztaty radiowe dla zainteresowanych uczniów.
Dziennikarka została zaproszona przez dyrekcję liceum, ale do spotkania nie doszłoby gdyby nie zaangażowanie nauczycielki języka polskiego Izabeli Świć (opiekunki gazety bezMyślnik). Uczestnicy warsztatów przez cztery godziny z zainteresowaniem słuchali o tym, jak funkcjonuje radio, od tej drugiej (magicznej) strony. Zajęcia były podzielone na cztery etapy. Na samym początku Tamara Pawlik opowiadała o początkach swojej kariery, jak wygląda studio radiowe, czym zajmuje się dziennikarz odpowiedzialny za pasmo informacyjne, a także jak one powstają. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 05 października 2017 07:00 | Wczoraj, jeden z naszych Czytelników przypomniał nam o terminie zakończenia prac przy przebudowie mostu na ul. Warszawskiej.
- Jakiś czas temu był artykuł o remoncie mostu na ul. Warszawskiej, który miał być skończony do końca września. Na kiedy został przesunięty termin oddania mostu i na jakim etapie są prace – dopytywał mieszkaniec Radzynia. W imieniu naszych Czytelników zapytaliśmy sekretarza powiatu radzyńskiego dlaczego przebudowa mostu przeciąga się w czasie: | | Michał Maliszewski | | środa, 04 października 2017 07:00 | Drogie Panie, zapraszamy na kolejną Kobiecą Oranżerię.
Oprócz samego oglądania filmu będzie można zapoznać się z ciekawymi kosmetykami i trochę poruszać. Szczegóły? Na załączonym plakacie. Zachęcamy! | | | Michał Maliszewski | | środa, 04 października 2017 07:00 | Zostały ostatnie dwa dni, by oddać głos na wybrany przez siebie projekt w ramach budżetu obywatelskiego.
W piątek o godzinie 16.30 zakończy się głosowanie, natomiast 13 października poznamy wyniki. Nie czekajcie – sami zdecydujcie co ma zostać wykonane w ramach budżetu partycypacyjnego. Teraz mieszkańcy mają głos i mogą zdecydować, czy chcą postawić na odcinek ulicy Podlaskiej obok cmentarza parafialnego, a może są zwolennikami zagospodarowania terenu przy zalewie miejskim, na miejsce rekreacji i sportu i spotkań. Odwiedziliśmy wczoraj Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, gdzie odbywa się głosowanie by poznać frekwencję mieszkańców. | | Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | wtorek, 03 października 2017 07:00 | Ponad 6 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego zgłosiło się już do ZUS po emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym. Od 1 października kobiety mogą przechodzić na świadczenie w wieku 60 lat, a mężczyźni – 65 lat.
Wnioski o emerytury w obniżonym wieku można było składać od 1 września. Przez cały miesiąc do placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim wpłynęły w sumie 8074 wnioski o przyznanie emerytury, z tego 6360 wniosków dotyczyło emerytury w wieku 60/65 lat. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 następna > ostatnia >>
|
| Strona 891 z 1876 |