Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 10 listopada 2017 07:00 | 7 października podczas uroczystej gali w Sali Błękitnej w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Karolina Trochimiak z klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym oraz Marcelina Hreńczuk z klasy czwartej Technikum w zawodzie technik ekonomista. Gratulujemy. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 09 listopada 2017 16:32 | Jutro, 10 listopada br. na teren parafii pw. Świętej Anny przyjedzie Wojsko Polskie z Lublina – z Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) dowodzonej przez płk Roberta Kasperczuka, Żandarmeria Wojskowa z dowódcą płk Andrzejem Drozdem, Agencja Mienia Wojskowego z dyr Markiem Kociubińskim oraz z WKU w Białej Podlaskiej, 23 Batalion zmechanizowany, któremu przewodniczy pułkownik Rosiak.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 15.00. Wtedy będzie można spotkać się z wojskiem, obejrzeć ich sprzęt, skorzystać z symulatorów jazdy 3D oraz strzelectwa, zaznajomić się ze sprzętem prewencyjnym oraz zobaczyć uzbrojenie żołnierzy. Na placu ustawiony będzie również pojazd interwencyjny. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się koncert patriotyczny 30-osobowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Nurzyńskiego. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 09 listopada 2017 07:00 | Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w realizację wojewódzkiej inicjatywy „Ognie Niepodległości”.
Wydarzenie rozpocznie się 10 listopada o godzinie 21.00 na terenie Kompleksu Pałacowo-Parkowego Potockich na Grobli Paradnej między rzeką Białką, a stawem. Przebieg uroczystości: | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 09 listopada 2017 07:00 | Dobiega końca przebudowa drogi na osiedlu Bulwary.
Ulica ta dawno wymagała remontu z powodu dołów jakie powstały na jej nawierzchni. Po ciągłych interpelacjach radnego z tego osiedla, Jakuba Jakubowskiego przebudowa ruszyła. Na tę inwestycję przeznaczono kwotę 60 tysięcy złotych. W tym momencie, na tym odcinku drogi możemy zobaczyć utworzony chodnik, parking z kostki brukowej, spływy wody oraz przygotowaną instalację pod lampy drogowe. Ekipie budowlanej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, której powierzono te prace pozostało jeszcze utworzenie nawierzchni drogowej. | | Michał Maliszewski | | środa, 08 listopada 2017 07:00 | Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim nie próżnuje. Cały czas poprawiana jest infrastruktura wodociągowa w mieście. Wymieniane są stare rury i przyłącza w miejscach, które tego wymagały.
W ostatnich dniach trwały prace nad wodociągiem na ulicach: Lipińskiego i Żeromskiego na Osiedlu 30-lecia. Oprócz tego pracownicy PUK naprawiali powstałą awarię dopływu wody na ulicy Partyzantów i Słowackiego. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 następna > ostatnia >>
|
| Strona 875 z 1876 |