Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2018 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Już niedługo

KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS image
KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS, 19.07.2018, 21:00, TEREN TRAWIASTY PÓŁNOCNA STRONA PAŁACU POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zobacz jaki sprzęt posiada Wojsko Polskie, a później przyjdź na mszę za Ojczyznę

Michał Maliszewski   
czwartek, 09 listopada 2017 16:32

PlakatJutro, 10 listopada br. na teren parafii pw. Świętej Anny przyjedzie Wojsko Polskie z Lublina – z Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) dowodzonej przez płk Roberta Kasperczuka, Żandarmeria Wojskowa z dowódcą płk Andrzejem Drozdem, Agencja Mienia Wojskowego z dyr Markiem Kociubińskim oraz z WKU w Białej Podlaskiej, 23 Batalion zmechanizowany, któremu przewodniczy pułkownik Rosiak.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 15.00. Wtedy będzie można spotkać się z wojskiem, obejrzeć ich sprzęt, skorzystać z symulatorów jazdy 3D oraz strzelectwa, zaznajomić się ze sprzętem prewencyjnym oraz zobaczyć uzbrojenie żołnierzy. Na placu ustawiony będzie również pojazd interwencyjny. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się koncert patriotyczny 30-osobowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Nurzyńskiego.

- Naszą intencją było wzbudzenie ducha patriotyzmu, jak również poczucia bezpieczeństwa dla naszego społeczeństwa – powiedział nam wójt Wiesław Mazurek. – Poprosiłem dowódców by zaprezentowali swój sprzęt oraz broń po to byśmy my, dorośli poczuli, że jesteśmy bezpieczni, a dla dzieci i młodzieży będzie to pewna atrakcja. To wszystko w związku ze zbliżającym się świętem odzyskania Niepodległości. Gospodarzem tego wydarzenia jest ksiądz proboszcz Henryk Och oraz nasza gmina – zakończył wójt gminy Radzyń Podlaski.

Zachęcamy do przybycia! 

 

Komentarze  

 
#1 hahaP.K. 2017-11-09 17:03
bez patrzenia wiem jaki mamy sprzęt, złom i helikoptery widmo, w przypadku jakiegokolwiek konfliktu, nie obronimy się nawet przez 1 dzień, kiedy w końcu politycy przestaną okłamywać ludzi !!!
 
 
#2 z motyką na księżyc...FOX58 2017-11-09 17:13
Ten karty rozdaje kto ma atom,a my kupę złomu podarowanego od niemiec i usa,a jak przyjdzie co do czego to nasi bohaterowie siedzący w w-wie będą uciekać jak w 39 gdzie pieprz rośnie.
 
 
#3 FOX58ODIN 2017-11-09 17:48
My podarowanego nic nie mamy, za cały ten przestarzały złom trzeba było słono zapłacić. A ci co sprowadzili na terytorium Polski tzw. brygady wielonarodowe a zwłaszcza zbrodniarzy wojennych w amerykańskich i brytyjskich mundurach, winni stanąć przed sądem!!!
 
 
#4 szybko!Andrzej K. 2017-11-09 20:26
Sowieckie trole już plują...
 
 
#5 Objazdowe muzeum Wojska Polskiego odwiedzi Radzyń. W rzeczywistości brak nawet czystej bielizny i pełnowartościowych posiłków.Antoni Czyszpak 2017-11-09 21:28
Krótko wstyd, kompromitacja . Jest w tym linku: www.fakt.pl/.../p8h7xc0
 
 
#6 c.d.Andrzej K. 2017-11-09 22:14
I szwabskie też...
 
 
#7 Niezły towarek dla mnie.złomiarz 2017-11-10 08:43
Przyjadę , zabiorę. Zabiorę też ministra rozbrojenia Antka M.
 
 
#8 Andrzej KODIN 2017-11-10 10:07
Nie jestem ani ruskim trolem ani też sentymentalistą i dostrzegam zagrożenie w związku z rosyjskim imperializmem. Nie jest to jednak jedyny imperializm jaki nam zagraża. Otóż uswiadom sobie nasz genialny strategu, że zespawanie polskiego interesu narodowego z interesem anglosasów przyniosło efekt wymiernych w postaci eskalacji konfliktu na linii Warszawa - Moskwa. Wzmocnienie wschodniej flanki NATO w postaci ściągnięcia do Polski kilku batalionów amerykańskich zaowocowało relokacją kilku dywizji rosyjskich w Obwodzie Kaliningradzkim. Teraz pozostaje nam tylko czekać na akcję w postaci fałszywej flagi przeprowadzonej przez towarzyszy amerykańskich i będziemy mieli do czynienia ze stabilizacją regionu, co wiąże się z utratą przynajmniej części suwerenności. Jako ruski trol zachęcam do zapoznania się z listem Ławrowa do Polaków dostępnym w internecie.
Chwała Wielkiej Polsce!
 
 
#9 Do ODIN czy tam jedenAndrzej K. 2017-11-10 10:46
Typowa bolszewicka propaganda!
 
 
#10 do Andzreja K.zjp 2017-11-10 13:34
Widzę po Twoich wypowiedziach, że do powiedzenia to Ty za dużo nie masz. Ale może odpowiesz na takie pytanie.

Póki co jedynym potencjalnym agresorem, który może zagrozić Polsce jest Rosja. W starciu z armią rosyjską armia polska nie ma najmniejszych szans. To chyba nie ulega wątpliwości.
A zatem czy uważasz, że Amerykanie, Niemcy czy Brytyjczycy wyślą setki tysięcy swoich żołnierzy aby walczyli i ginęli za Polskę? Odpowiedz!

Ja mogę Ci powiedzieć jedno. Tak jak w 1939r. nie kiwnęli palcem, tak i nie kiwną dzisiaj. Zachowają się tak jak w przypadku Ukrainy. Rosja zajęła Krym, wykroiła połowę, tą bardziej uprzemysłowioną część Ukrainy i ustanowiła tam marionetkowy rząd.
Zachód wyraził gremialne oburzenie! Tyle!
 
 
#11 do zjpAndrzej K. 2017-11-10 14:27
Uważasz,że najlepiej być na kolanach przed ruskimi ,żeby nie drażnić agresora?Z zachodu następny agresor,na razie gospodarczy, ciągnie ile może.A polska armia to niepotrzebna,żeby łacha z niej drzeć?
Jest takie stare przysłowie:Bez swojego wojska będziesz miał na karku cudze.
 
 
#12 do Andrzeja K.zjp 2017-11-10 16:50
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie! Szkoda! Takie trudne?
Cytat:
Jest takie stare przysłowie:Bez swojego wojska będziesz miał na karku cudze.
Jest też inne przysłowie: jak nie możesz kogoś pokonać, to się do niego przyłącz
Broń boże nie zachęcam do przyłączenia się do Rosji, bo to już nie tak dawno ćwiczyliśmy.
Niestety Twoja teza dwóch wrogów po obydwu stronach granicy jest zgubna. To już było w 1939r. Jak się skończyło?

Polskim orężem powinna być przede wszystkim doskonała dyplomacja, która zapewni dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją i tak silnie na ile to tylko możliwe powiąże nas z Zachodem.
A armię powinniśmy mieć niezbyt dużą, ale za to zawodową i doskonale uzbrojoną i wyszkoloną. Taką, która bez problemów poradzi sobie z "zielonymi ludzikami" i pozwoli nam być pełnoprawnym członkiem NATO!
 
 
#13 MiesiączkaKraków 2017-11-10 17:08
10 dzień miesiąca, czyli PiS na czele z prezesem ma miesiączkę w Warszawie.
 
 
#14 do zjpAndrzej K. 2017-11-10 17:59
Odpowiedziałem na pytanie przysłowiem.
Pytam też tak na marginesie,czy już wywiesiłeś u siebie Flagę Polski z okazji jutrzejszego Święta?
 
 
#15 do Andrzeja K.zjp 2017-11-10 18:11
Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie!

A flagę wywieszam zawsze rano w dniu Święta Narodowego!
 
 
#16 do zjpAndrzej K. 2017-11-10 20:38
To porządny chłop jesteś!Tylko nie bierz za prawdę objawioną tej propagandy ze szwabskich i żydobolszewickich mediów!
 
 
#17 do Andrzej KKrzysiek01 2017-11-11 12:41
Komuniści oszukiwali i będą oszukiwać z nimi trzeba krótko i za mordę.MUSIMY być silni.
 
 
#18 do Andrzej KKraków 2017-11-12 05:15
Ty pochodzisz z bohaterskiego narodu. A ty w każdym wpisie kogoś się boisz. To bolszewików, to szwabów, to komunistów, to żydów, to mediów. Wyluzuj, lekarz niech przypisze proszki, łykaj i objawy paniki miną.
 
 
#19 RE: Zobacz jaki sprzęt posiada Wojsko Polskie, a później przyjdź na mszę za OjczyznęAndrzej K. 2017-11-12 10:48
Ujawnij ,z jakiego narodu ty pochodzisz,olginowski trolu!
 
 
#20 RE: Zobacz jaki sprzęt posiada Wojsko Polskie, a później przyjdź na mszę za Ojczyznękinga75 2017-12-04 22:56
nadzieja w Batalionach Wojsk Obrony Terytorialnej wymyślonych przez Isaaka Singera vel A. Madziarewicz ministra rozbrojenia polskiej armii. podobno te bataliony mają być zaopatrzone w szable przeciwrakietowe i przeciwpancerne z damasceńskiej stali. możemy spać sPOkojnie. PO-PIS nowoczesnej taktyki obronnej.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.