Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zobacz jaki sprzęt posiada Wojsko Polskie, a później przyjdź na mszę za Ojczyznę

Michał Maliszewski   
czwartek, 09 listopada 2017 16:32

PlakatJutro, 10 listopada br. na teren parafii pw. Świętej Anny przyjedzie Wojsko Polskie z Lublina – z Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) dowodzonej przez płk Roberta Kasperczuka, Żandarmeria Wojskowa z dowódcą płk Andrzejem Drozdem, Agencja Mienia Wojskowego z dyr Markiem Kociubińskim oraz z WKU w Białej Podlaskiej, 23 Batalion zmechanizowany, któremu przewodniczy pułkownik Rosiak.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 15.00. Wtedy będzie można spotkać się z wojskiem, obejrzeć ich sprzęt, skorzystać z symulatorów jazdy 3D oraz strzelectwa, zaznajomić się ze sprzętem prewencyjnym oraz zobaczyć uzbrojenie żołnierzy. Na placu ustawiony będzie również pojazd interwencyjny. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się koncert patriotyczny 30-osobowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Nurzyńskiego.

- Naszą intencją było wzbudzenie ducha patriotyzmu, jak również poczucia bezpieczeństwa dla naszego społeczeństwa – powiedział nam wójt Wiesław Mazurek. – Poprosiłem dowódców by zaprezentowali swój sprzęt oraz broń po to byśmy my, dorośli poczuli, że jesteśmy bezpieczni, a dla dzieci i młodzieży będzie to pewna atrakcja. To wszystko w związku ze zbliżającym się świętem odzyskania Niepodległości. Gospodarzem tego wydarzenia jest ksiądz proboszcz Henryk Och oraz nasza gmina – zakończył wójt gminy Radzyń Podlaski.

Zachęcamy do przybycia!