Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 09 grudnia 2017 07:00 | 5 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się II Konferencja Ekonomiczna Młody człowiek w świecie finansów zorganizowana we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Narodowym Bankiem Polskim Oddział Okręgowy w Lublinie.
Konferencję uświetnili zaproszeni goście, a wśród nich wicestarosta powiatu radzyńskiego Jan Gil, dyrektor banku PKO BP S.A. o/Radzyń Podlaski Antoni Kwaśny, kierownik oddziału Banku PeKaO S.A. w Radzyniu Podlaskim Dorota Domańska oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół powiatu radzyńskiego: Bożena Kuzawińska – dyrektor ZSS w Komarówce Podlaskiej, Marzena Sawicka – wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim wraz z klasa trzecią, Jolanta Chwedoruk – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim oraz członkowie kadry kierowniczej z dyrektor dr Grażyną Dzidą na czele. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 09 grudnia 2017 07:00 | 6 grudnia br. na pływalni MOSiR w Radzyniu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w ramach współzawodnictwa Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”.
Organizatorem zawodów był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Uczniowski Klub Sportowy „Promień”. Było to zadanie współfinansowane przez Powiat Radzyński. W imprezie wzięło udział 28 zawodników i zawodniczek reprezentujących cztery placówki: SPS Nr26 Lublin, ZP Łuków, SOSW Włodawa i SOSW Radzyń Podlaski. Reprezentantami naszego ośrodka byli: Przemysław Bocian, Jakub Kędzierski, Michał Wysokiński, Adam Choreń, i Jakub Kowalczyk. | | Michał Maliszewski | | sobota, 09 grudnia 2017 07:00 | W ramach projektu „Ping pong łączy pokolenia”, który dofinansowany jest ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa, Gminy Ulan-Majorat oraz Stowarzyszenia Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych został przeprowadzony szereg działań międzypokoleniowych.
Projekt był skierowany do społeczności zamieszkujących miejscowości Domaszewnica, Kolonia Domaszewnica i Kolonia Domaszewska, którego celem było zwiększenie aktywności sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Domaszewnica poprzez zakup stołu do tenisa, organizację warsztatów oraz Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem wójta gminy Ulan-Majorat Jarosława Koczkodaja. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 09 grudnia 2017 07:00 | Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”.
Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek. | | Michał Maliszewski | | sobota, 09 grudnia 2017 07:00 | 5 grudnia w Dniu Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Białce na uroczystym apelu dokonano podsumowania akcji charytatywnej na rzecz Stowarzyszenia „Podaj Łapę”.
Przez 2 tygodnie cała społeczność szkolna była zaangażowana w zbiórkę żywności i różnych akcesoriów potrzebnych podopiecznym Stowarzyszenia. Wolontariusze SKW „Płomyk nadziei”, pod kierunkiem opiekunów, prowadzili przez cały czas różne działania wspierające akcję. Przygotowali piękne plakaty, gazetki, ogłoszenia informujące o konieczności i formie pomocy potrzebującym pieskom i kotkom. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 następna > ostatnia >>
|
| Strona 859 z 1876 |