Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 22 grudnia 2017 02:34 | W czwartek (21 grudnia br.) o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, w hali widowiskowo-sportowej zaprezentowano świąteczny montaż słowno-muzyczny połączony z wręczeniem odblasków na rzecz uczniów przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.
- Dzisiaj, wspólnie z naczelnikiem ruchu drogowego Mariuszem Jeruzalskim przekazujemy na ręce pani dyrektor elementy odblaskowe, które są wymagane. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne – mówił Piotr Woszczak z KPP w Radzyniu Podlaskim. | |
| Kierownik UTW Dariusz Gałan | | czwartek, 21 grudnia 2017 07:00 | Ta dewiza Michała Anioła przyświeca słuchaczom radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W ubiegłym tygodniu udowodniła to słuchaczka Jasia Łukaszek, która w grudniu kończy 90 lat. Od lat uczęszcza na zajęcia UTW i jak żartobliwie mówi - „komputer jeszcze mi się nie zawiesił”. Pełni podziwu i dumni ze swej koleżanki słuchacze UTW złożyli jej serdeczne życzenia dalszej obecności na zajęciach. Tak trzymać Pani Jasiu, bo żaden wiek nie jest zbyt późny na naukę! | | Michał Maliszewski | | czwartek, 21 grudnia 2017 07:00 | 14 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbyła się Gala Finałowa wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną pt. „COP szansą rozwoju Polski międzywojennej”.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II reprezentowały Marta Michalska i Weronika Król, uczennice klasy II technikum ekonomicznego, uzyskując 2 miejsce. Konkurs objęty był patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Lublinie. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 21 grudnia 2017 07:00 | Podczas ubiegłej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski, 19 grudnia 2017 r. ślubowanie złożyła nowo wybrana radna, Aneta Kur.
Wszystko to, za przyczyną złożonej rezygnacji przez dotychczasowego radnego Dariusza Wiśnickiego. Nowa radna zaświadczenie o wyborze jej osoby na tę funkcję odebrała z rąk Marka Grochowskiego, przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej, a następnie złożyła ślubowanie. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 21 grudnia 2017 07:00 | Jak co roku mieszkańcy Pasz Dużych kilka dni przez Świętami Bożego Narodzenia spotkali się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.
19 grudnia br. o godzinie 16.00 rozpoczęła się wspólna wigilia, którą zorganizowali strażacy ochotnicy z tej miejscowości. Wydarzenie rozpoczęło się jasełkami przygotowanymi przez społeczność Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych. Następnie sołtys wsi Kazimiera Krzyształowicz przeczytała ewangelię i zaprosiła mieszkańców do podzielenia się opłatkiem. W wydarzeniu uczestniczyła również przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 następna > ostatnia >>
|
| Strona 852 z 1876 |