Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

W ZSP się dzieje! Jasełka, przekazanie odblasków i odebranie statuetki

Michał Maliszewski   
piątek, 22 grudnia 2017 02:34

Uczniowie z ZSPW czwartek (21 grudnia br.) o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, w hali widowiskowo-sportowej zaprezentowano świąteczny montaż słowno-muzyczny połączony z wręczeniem odblasków na rzecz uczniów przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

- Dzisiaj, wspólnie z naczelnikiem ruchu drogowego Mariuszem Jeruzalskim przekazujemy na ręce pani dyrektor elementy odblaskowe, które są wymagane. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne – mówił Piotr Woszczak z KPP w Radzyniu Podlaskim.

 

Ancora imparo - Ciągle się jeszcze uczę!

Kierownik UTW Dariusz Gałan   
czwartek, 21 grudnia 2017 07:00

UTWTa dewiza Michała Anioła przyświeca słuchaczom radzyńskiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku.

W ubiegłym tygodniu udowodniła to słuchaczka Jasia Łukaszek, która w grudniu kończy 90 lat. Od lat uczęszcza na zajęcia UTW i jak żartobliwie mówi - „komputer jeszcze mi się nie zawiesił”. Pełni podziwu i dumni ze swej koleżanki słuchacze UTW złożyli jej serdeczne życzenia dalszej obecności na zajęciach.

Tak trzymać Pani Jasiu, bo żaden wiek nie jest zbyt późny na naukę!

 

Uczniowie ZSP kolejny raz na podium

Michał Maliszewski   
czwartek, 21 grudnia 2017 07:00

Uczennice ZSP14 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbyła się Gala Finałowa wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną pt. „COP szansą rozwoju Polski międzywojennej”.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II reprezentowały Marta Michalska i Weronika Król, uczennice klasy II technikum ekonomicznego, uzyskując 2 miejsce. Konkurs objęty był patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Lublinie.

 

Aneta Kur nową radną w gminie Radzyń!

Michał Maliszewski   
czwartek, 21 grudnia 2017 07:00

Ślubowanie radnejPodczas ubiegłej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski, 19 grudnia 2017 r. ślubowanie złożyła nowo wybrana radna, Aneta Kur.

Wszystko to, za przyczyną złożonej rezygnacji przez dotychczasowego radnego Dariusza Wiśnickiego. Nowa radna zaświadczenie o wyborze jej osoby na tę funkcję odebrała z rąk Marka Grochowskiego, przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej, a następnie złożyła ślubowanie.

 

Tradycja Paszk Dużych – coroczne spotkania wigilijne

Michał Maliszewski   
czwartek, 21 grudnia 2017 07:00

Jasełka w wykonaniu uczniów z Paszk DużychJak co roku mieszkańcy Pasz Dużych kilka dni przez Świętami Bożego Narodzenia spotkali się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.

19 grudnia br. o godzinie 16.00 rozpoczęła się wspólna wigilia, którą zorganizowali strażacy ochotnicy z tej miejscowości. Wydarzenie rozpoczęło się jasełkami przygotowanymi przez społeczność Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych. Następnie sołtys wsi Kazimiera Krzyształowicz przeczytała ewangelię i zaprosiła mieszkańców do podzielenia się opłatkiem. W wydarzeniu uczestniczyła również przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła.

 
<< pierwsza < poprzednia 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 następna > ostatnia >>

Strona 852 z 1876